سیاسی اجتماعی فرهنگی اقتصادی
شهردار منطقه ۱۲ مشهدخبر داد
 
اختلاف برسر۵هزارهکتار مانع تصويب طرح جامع جديد مشهد
 
خراسان رضوي - مورخ پنج‌شنبه 1392/12/15 شماره انتشار 18641

جواد حاتمي - شهردار منطقه ۱۲ مشهد، اختلاف نظر بر سر ۵هزار هکتار اراضي حريم و محدوده شهر مشهد و شهرستان طرقبه- شانديز را عامل تاخير در تصويب طرح جامع شهر مشهد اعلام کرد. مهندس «حسنعلي رجب زاده» روز گذشته در نشستي خبري با اعلام اين خبر گفت: محدوده و حريم شهر مشهد در قالب قانون پيگيري مي شود و طرح جامع از سال ۸۵ با کارفرمايي سازمان وقت مسکن و شهرسازي به مشاور سپرده شد و در سال ۸۶ براساس تفاهم نامه اين سازمان و شهرداري وقت، طرح مجموعه شهري مشهد از طرح جامع جدا و در سال ۸۸ تصويب و ابلاغ شد.

به گفته وي، طرح جامع شهر مشهد براساس ساختار قانوني در شوراي راهبردي و راهبري پيگيري و در ۴جلسه کارگروه امور زيربنايي و شهرسازي استان بررسي شد که به دليل اختلاف شهرستان طرقبه- شانديز هنوز مصوب نشده است. وي عمده اختلاف را که از سال ۸۶ سبب تعيين نشدن تکليف محدوده شهرستان طرقبه - شانديز با حريم و محدوده شهر مشهد شده است بر سر ۵هزار هکتار اعلام کرد که يک هزار هکتار محدوده و ۴هزار هکتار حريم شهر است.

***

متاسفانه برخی مدیران درمشهدهمچنان بدنبال گرفتن زمینهای واقع درمحدوده شهرستان طرقبه شاندیزبدون توجه به ضوابط تقسیمات کشوری هستندوگویا تمایلی به پذیرفتن واقعیات موجود ندارند!

+ نوشته شده در  ساعت   توسط شاندیزی  | 

 
 
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۲ -      -
در جلسه امروز هیئت دولت علیرضا رشیدیان به عنوان استاندار خراسان رضوی انتخاب شد.

به گزارش خبرگزاری فارس، در جلسه امروز هیئت دولت علیرضا رشیدیان به عنوان استاندار خراسان رضوی انتخاب شد.

با انتخاب استاندار خراسان رضوی پرونده انتخاب استانداران در دولت یازدهم بسته شد
+ نوشته شده در  ساعت   توسط شاندیزی  | 

عملیات روشنایی جاده شاندیز مشهد از سمت دو راهی امروز 12 اسفند آغاز گردید. این محور حدود 10 کیلومتر می باشد . پیمانکار در گفتگوی کوتاهی اعلام داشت که در مدت 2 ماه می تواند این پروژه را به اتمام برساند مشروط به این که اعتبار لازم تخصیص یابد .

این محور که چند سال قبل آماده گردیده ، از پل چهل بازه تا شاندیز دارای روشنایی و بقیه مسیر منتظر تخصیص اعتبار بود که آن نیز تامین شده است.+ نوشته شده در  ساعت   توسط شاندیزی  | 

قصه عاشقی پیرزن چشم انتظار
31 تقویم عوض شد،‌31 بهار، 31 تابستان، 31 پاییز، 31زمستان، بهروز اما یوسفی شده بود که میل کنعان نداشت؛ ابراهیم‌وار، آتش به صفای قدمش گلستان شده، از گلستانش بیرون نمی‌آمد
چون موسی موج‌موج در سبدی چوبی، روی دست‌های نیل رفته، خیال برگشتن نداشت؛ بی‌بی اما بی‌تاب پسرکش بود، بی‌تاب بهروزش؛ بی‌تاب عطر تنش که نفس‌نفس با باد،‌از دشت‌های گرم و سوزان می‌آمد؛ بی‌تاب شانه‌های محکمش که پناه گریه‌های مادر بود؛ بی‌تاب چشم‌های محجوبش که هزار بار از غم شهدای کربلا خیس شده بود؛ بی‌تاب صدایش که مثل لالایی آرام جان پیرزن بود؛ حتی بی‌تاب تماشایش، وقتی در مرخصی‌های کوتاه از جبهه می‌آمد و با همان لباس‌های خاکی و چفیه، زیر نور کمرنگی که از پنجره‌های خانه محقرشان تو می‌ریخت، از خستگی به خواب می‌رفت.

دلتنگی که امان بی بی را می برید، می رفت سراغ سنگ سیاهی در بهشت زهرا (س) که روی آن اسم پسرکش را نوشته بودند و بعد مثل مهمانی که بیم داشته باشد مبادا صاحبخانه راهش ندهد، با انگشت های لرزان، آهسته روی سنگ می کوبید و عزیزش را صدا می کرد «پسرکم بهروز! کجا جان داده ای نور چشمم؟ کی ببینمت مادر؟ دلم برایت تنگ شده.»

سنگ سیاه اما مثل دری رو به خانه ای خالی بود. بهروز بی بی، آنجا نبود. پیرزن، نبودن پسرکش را حس می کرد و به همین خاطر دم به دم پریشان تر می شد و آن وقت، سوگوار و سرگشته، عکس سیاه و سپید پاره تن شهیدش را بغل می گرفت، راه می افتاد پی کاروان های شهدای گمنام، زار می گریست، ضجه می زد و به هر که به چشمش آشنا می آمد، التماس می کرد «شما پسر مرا نمی شناسید؟ اسمش بهروز صبوریست، هجده ساله بود، در عملیات مسلم بن عقیل منطقه سومار، جاویدالاثر شد. شما او را ندیده اید؟»

سوی چشم های بی بی رفته بود، شهر بی یار که ارزش دیدن نداشت، چشم می خواست چکار، به همین خاطر گیج و بی خود، از کنار تابوت های پرچم پیچیده و مردم سیاه پوش و غمگین، می گذشت و بو می کشید، اما عطر تن بهروزش نبود؛ گوش می کرد، اما صدای ضربان قلب بهروزش نمی آمد، دست می کشید روی تابوت ها، اما گرمای تن عزیزش را حس نمی کرد، پسرش انگار داشت مثل روزهای کودکی، با مادر قایم موشک بازی می کرد، بی بی اما دیگر طاقت دوری عزیزش را نداشت، ذره ذره داشت آب می شد و بهروز، ندیدنی و دور، مادر را تماشا می کرد که گریه نفسش را می برید و میان هق هق به رهگذرها می گفت «داماد بی نام نشان دیده اید؟ این داماد بی نام و نشان، پسر من است. شما همرزمش نبوده اید؟ رفیقش نبوده اید؟ صورتش به خیال تان آشنا نیست؟»

قصه عاشقی پیرزن چشم انتظار، مستور نماند؛ مردم حکایت بی بی و بهروز را مثل عاشقانه های هزاران ساله برای هم تعریف کردند و آنقدر از حال زار پیرزن گفتند که حرف هایشان رسید به گوش جبهه ای های قدیم بهروز که حالا تفحصی شده بودند و وجب به وجب خاک را پی استخوان ها و پلاک ها و پیرهن های به خون نشسته همرزم هایشان می گشتند، غیرتشان نگذاشت، مادر رفیق شان، چشم انتظار بماند، بسیج شدند که هر طور شده بهروز بی بی را پیدا کنند و برسانندش به آغوش مادر، اما بهروز نبود، نمی آمد، پیدا نمی شد و به همین خاطر، علم به کمک شان آمد، از پیرزن آزمایش دی .ان .ای(DNA) گرفتند و بعد، سرصبر رفتند سراغ هزاران نتیجه آزمایش که از همرزم های گمنامشان گرفته بودند و آنقدر گشتند که فهمیدند، شهیدی با مشخصات بهروز، از سال 89 در دانشگاه خلیج فارس، کنار همرزم های گمنام دیگرش آرمیده است.

رفقای بهروز در طول راه، بارها و بارها در خیالشان بی بی را تصور کردند که با شنیدن این خبر چه واکنشی نشان می دهد، چه می گوید، چه می خواهد، چه می کند، اما هیچ کدام از حدس های شان درست نبود، خبر که به گوش بی بی رسید، فقط آه کشید و بعد یک قطره اشک از پشت شیشه ضخیم عینکش روی گونه سر خورد و چکید روی چارقدش و بعد به صورت سیاه و سپید بهروزش در قاب عکس نگاه کرد و گفت «خدا را شکر، بالاخره دلم آرام گرفت ...» و بعد ساکت شد، نشست کنار مزار تازه پسرکش و باز مثل مهمانی انگشت سبابه را به در سنگی خانه عزیزش کوبید و آن وقت، طوری که انگار صاحبخانه به استقبالش آمده است، لبخند زد و به رسم پیشکش ضیافت باشکوه شان، آهسته آهسته فاتحه خواند و صبر سی و یک ساله اش، اشک شد تا پایان قصه انتظار به وصل برسد و خنده و گریه ای همزمان، مثل بارانی که میان آفتاب نرم روزهای نرسیده به بهار، باریدن بگیرد.

منبع:سایت پارسینه
+ نوشته شده در  ساعت   توسط شاندیزی  | 

توسعه‌ی گردشگری،ازعلل رشداقتصادی خراسان‌رضوی

معاون گردشگری سازمان گردشگری و میراث فرهنگی خراسان‌رضوی گفت: مشهد مقدس و خراسان‌رضوی یکی از علل رشد اقتصادی خود را توسعه‌ی گردشگری می‌داند.

«سیدجواد موسوی» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه‌ی خراسان، اظهار کرد: رونق اقتصادی یکی از پیامدهای مهم گردشگری است، ورود سالانه 28 میلیون گردشگر داخلی و یک میلیون و 500 هزار گردشگر خارجی، تحولات عظیمی را در حوزه‌های اقتصادی استان ایجاد می‌کند.

وی یکی از پیامدهای مثبت ورود گردشگران خارجی به استان را ارزآوری دانست و افزود: هزینه‌هایی که گردشگران بمنظور اقامت، غذا و حمل و نقل در استان و بصورت خاص در مشهد صرف می‌کنند کمک شایانی به وضعیت اقتصادی استان می‌کند.

معاون گردشگری سازمان گردشگری و میراث فرهنگی خراسان‌رضوی با اشاره به اینکه در خراسان‌رضوی مطالعات امکان‌سنجی توسعه‌ی گردشگری انجام شده است، گفت: هم‌اکنون جاذبه‌های گردشگری استان شناخته شده و براساس اولویت‌بندی برای هر یک از آن‌ها به تناسب شرایط برنامه‌ریزی شده است.

موسوی در خصوص اقدامات انجام شده در استان گفت: از مهم‌ترین اقدامات انجام شده، ایجاد سرویس‌های بهداشتی در محورهای گردشگری و جاذبه‌های گردشگری، بهسازی و ایجاد برخی مسیرهای دسترسی به محورهای گردشگری، انتقال برخی تأسیسات زیرساختی به محل جاذبه‌های گردشگری، فراهم کردن شرایط سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و حمایت از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی است.

وی ادامه داد: هم‌چنین شفاف‌سازی قوانین و مقررات مربوط به سرمایه‌گذاری، تسهیل و کوتاه کردن فرآیندهای سرمایه‌گذاری، به همکاری گرفتن شهرداری‌ها در برنامه‌ریزی توسعه‌ی تأسیسات گردشگری عام‌المنفعه، توجه به قابلیت‌های متنوع استان در بحث گردشگری و بطور خاص گردشگری زیارت از دیگر اقدامات است.

معاون گردشگری سازمان گردشگری و میراث فرهنگی خراسان‌رضوی ادامه داد: هم‌چنین در بحث توسعه‌ی گردشگری شناسایی و مکان‌یابی 33 منطقه‌ی نمونه‌ی گردشگری استان و 17 روستای هدف گردشگری از موضوعاتی است که در سال‌های گذشته به آن پرداخته شده و در برخی از این موضوعات پس از مطالعات لازم هزینه‌های زیرساختی انجام و برای گردشگران با مشارکت و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی فضاهایی در نظر گرفته شده است.

موسوی با بیان اینکه حرم مطهر امام رضا(ع) جاذبه بی‌بدیل مشهد مقدس است، ادامه داد: به مجموعه‌های «تاریخی - فرهنگی» توس و نادری، ایجاد موزه‌ی بزرگ خراسان در تفرجگاه کوه‌سنگی، مناطق ییلاقی و پذیرائی طرقبه و شاندیز و دیگر جاذبه‌های مشهد توجه‌ی ویژه‌ای شده است.

وی گفت: خراسان‌رضوی به‌واسطه‌ی موقعیت جغرافیایی، گستردگی و تاریخ و فرهنگ خود، جاذبه‌های غنی زیارتی هم‌چون حرم مطهر امام رضا(ع)، خواجه‌ربیع، خواجه اباصلت، سید حمزه و سید مرتضی دارد در شهرستان کاشمر هم امامزاده یاسر و ناصر در مسیر مشهد و امام زاده یحیی در میامی است.

معاون گردشگری سازمان گردشگری و میراث فرهنگی خراسان‌رضوی ادامه داد: در بخش گردشگری طبیعی، خراسان‌رضوی، طبیعت جذاب و متنوع هم‌چون جنگل‌های ارس سیستان، دامنه‌ی 1000 مسجد، بیابان، پارک‌های ملی، مناطق حفاظت‌شده و شکار ممنوع، آثار طبیعی و ... دارد.

موسوی تصریح کرد: گردشگری یک زنجیره‌ی سخت‌افزاری و نرم‌افزاری دارد و بمنظور حفظ ظرفیت گردشگری باید همه‌ی جنبه‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری را در نظر گرفت.

وی خاطرنشان کرد: از سوی دیگر گردشگری موضوعی است که مقولات متعددی با آن مرتبط است که هر مقوله، علاوه بر سازمان میراث فرهنگی، متولیان متعددی دارد، از این‌رو در بحث گردشگری باید نگاهی جامعی به مسائل داشت.

+ نوشته شده در  ساعت   توسط شاندیزی  | 

ستاره پرسپولیس
 
بین قطر،مصر،بوندس لیگاوپرسپولیس کدام راانتخاب می کند؟!
 
يکشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۲ مرجع : خبرگزاری ايسنا
 
قطر حالا همان سرزمین رویایی برای فوتبالیست‌هایی است که می‌خواهند یکی دو ساله بارشان را ببندند و در ادامه زندگی خیال شان راحت باشد که برای نقد کردن چک‌های باشگاه و سند دار شدن ماشین‌هایی که جای پول از باشگاه گرفته‌اند اصلا کک شان نخواهد گزید و فقط دنبال فوتبال شان می‌روند و بس.

ستاره پرسپولیس بین قطر،مصر،بوندس لیگا و پرسپولیس کدام را انتخاب می کند؟!

به گزارش افکارنیوز، قطر حالا همان سرزمین رویایی برای فوتبالیست‌هایی است که می‌خواهند یکی دو ساله بارشان را ببندند و در ادامه زندگی خیال شان راحت باشد که برای نقد کردن چک‌های باشگاه و سند دار شدن ماشین‌هایی که جای پول از باشگاه گرفته‌اند اصلا کک شان نخواهد گزید و فقط دنبال فوتبال شان می‌روند و بس.

از شواهد و شایعات نزدیک به خبر اینگونه به نظر می‌رسد که پرسپولیس بعد از جام جهانی با این شکل و شمایل وجود نخواهد داشت و تهی از ستاره‌های فعلی‌اش می‌شود.

همین دیروز بود که رسانه‌ها نوشتند خلعتبری و سیدجلال از همین حالا با تیم سال آینده شان در قطر قرارداد بسته‌اند تا خیال شان را از دریافتی میلیاردی فصل بعدشان راحت کنند اما ظاهرا رفتن ستاره‌ها از پرسپولیس محدود به این دو ملی‌پوش نمی‌شود.

فعلا ۷ بازیکن پرسپولیس در اردوی تیم ملی حضور دارند و هیچ بعید نیست حداقل ۵ نفر از این جمع به جام جهانی بروند. در این صورت کیست که نداند در صورت حضور در برزیل و حتی قرار گرفتن در لیست پرواز به سائوپائولو، دلال‌های تیم‌های حاشیه خلیج فارس برای به چنگ آوردن ستاره‌های پرسپولیس دندان تیز نکنند کما اینکه همین الان گفته می‌شود بازیکنی مثل محمد نوری که در اردوی فعلی تیم ملی هم حضور ندارد از تیم‌های عربی پیشنهاد دارد و جدا از پیشنهادهایی که به صادقیان، سیدجلال، خلعتبری و... رسیده، پیشنهادهای کویتی، عمانی، اماراتی، عربستانی و قطری حسابی بازیکنان سرخپوش را هوایی کرده است.

یکی از ملی‌پوشان پرسپولیس رضا حقیقی شاندیز است که فصل خوبی را پشت سر گذاشته و بعد از چند مصدومیت و بدشانسی متوالی در یکی دو اردوی اخیر همراه تیم ملی بوده است و شانس رفتن به برزیل را هم دارد.

حقیقی در حال حاضر یک پیشنهاد خوب از تیمی قطری دارد اما در کنار این واسطه نقل و انتقالات یک تیم آلمانی هم اعلام کرده اگر حقیقی بخواهد این بازیکن سال بعد می‌تواند در بوندس لیگا حضور داشته باشد.

طبق قرارداد دو و نیم ساله شاندیز با پرسپولیس این بازیکن قاعدتا یک سال دیگر هم باید در اختیار این باشگاه باشد اما بندی که در قرارداد او وجود دارد و می‌تواند در صورت رفتن رویانیان از پرسپولیس برود، او را به تیم‌های خارجی نزدیک‌تر خواهد کرد؛ آن هم درست زمانی که فصل به پایان رسیده و حقیقی مثل سیدجلال حسینی لازم نیست برای گرفتن رضایتنامه از پروین و دایی به دردسر بیفتد و در صورت مشخص شدن تکلیف تیم پروسه جدایی‌اش راحت‌تر و کوتاه‌تر طی خواهد شد.

در مورد حقیقی این نکته هم جالب است که بعد از حضور دوباره مانوئل ژوزه در الاهلی مصر این مربی پرتغالی خواستار به خدمت گرفتن هافبک دفاعی پرسپولیس است کما اینکه حقیقی با اصرار بیش از حد مانوئل از فجر به پرسپولیس آورده شد اما عمر این مربی به استفاده از رضا جواب نداد و یحیی گل محمدی از حضور او در خط میانی تیمش بهره برد.

به غیر از این یک تیم قطری برای حقیقی آفری فرستاده که سخت می‌توان از آن عبور کرد. جدا از پیشنهاد تیم پرطرفدار مصری خود حقیقی دوست دارد به پیشنهاد تیم آلمانی جواب مثبت دهد و آرزوهایش را در اروپا دنبال کند اما از پول پیشنهاد قطری‌ها که سه برابر مبلغ پیشنهادی آلمانی هاست نمی‌توان گذشت.

با این حال رضا فقط ۲۴ سال سن دارد و شاید داستان او با خلعتبری ۳۰ ساله و سیدجلال ۳۱ ساله که بعد از جام جهانی یک سال دیگر بزرگتر می‌شوند فرق می‌کند و او به آینده خود در اروپا هم فکر می‌کند و شاید اگر نزدیکانش رای او را نزنند بعد از مدتی از فوتبال ایران در بوندس لیگا لژیونر داشته باشیم.

همین چند روز پیش واسطه انتقال تیم آلمانی که تیم خوبی هم هست و به نوعی پدیده این فصل بوندس لیگا بوده ملاقاتی با مدیر برنامه‌های حقیقی داشته و به او اطمینان خاطر داده که اگر رضا بخواهد زمینه انتقال او به تیم مورد نظر صد در صد فراهم است. این واسطه فیلم بازی‌های حقیقی را برای تیم آلمانی مورد نظرش فرستاده و اوکی لازم را برای ادامه مذاکرات گرفته است.

با این حال نکته اینجاست که اگر حقیقی فقط پول زیاد و مزیت‌های رفتن به قطر را با قراردادی سه ساله مد نظر داشته باشد خیلی سریع می‌تواند کار را نهایی کند و برای بعد از جام جهانی خیالش راحت باشد.

گفته می‌شود چنانچه حقیقی قید رفتن به آلمان را بزند تا ۱۰ روز دیگر به قطری‌ها جواب مثبت را خواهد داد و از حالا برای فصل بعدش قرارداد می‌بندد؛ اتفاقی که دور از ذهن نیست و تقریبا محتمل به نظر می‌رسد.
+ نوشته شده در  ساعت   توسط شاندیزی  | 

ده گام تا امام زمان (عج)

 (بسم الله الرحمن الرحیم)

سلام ، خدا قوّت .
گام اول را چگونه برداشته اید؟ امام زمان(عج) را به چه شناخته اید؟ به مهربانی و عطوفت ، به فکر و یاد همه بودن ، به مفید بودن برای ما و دیگران ، به عادل بودن و عدالت گستری ، به زهد و بی اعتنایی به دنیا ، به اهتمام در دعا و عبادت و ... به چه شناخته اید؟

ده گام تا امام زمان (عج) (2)

 

امید است گام اول را درست و کامل برداشته و برای گام دوم آمادگی لازم را داشته باشید . چرا که یک شروع خوب ، همواره سرانجام خوب را به دنبال دارد.
در غیر این صورت به قول شاعر :« خشت اول گر نهد معمار کج             تا ثريا مي‌رود ديوار كج»
حال اگر آماده هستید ، به سراغ گام دوم می‌رویم.
آماده اید ؟ بسم ا...
گام دوم : اقتدا و تأسی
سؤال : اقتدا و تأسی به چه معناست ؟
و چگونه می توان به امام زمان(عج) که پنهان از دیده‌هاست اقتدا و تأسی نمود ؟
« اقتدا» به معنی الگو قرار دادن و جلودار دانستن مقتداست و « تأسی» به معنی اسوه قرار دادن و تبعیت و پیروی کردن از اوست .
لازمه درک صحیح مفهوم اقتدا و تأسی و به کارگیری آن ، برداشتن دقیق و کامل گام اول است که خود مهم‌ترین گام و زیربنای بقیه گام‌ها است .
اگر امام زمان (عج) را به عادل بودن شناخته‌ایم، پس ما هم باید عدالت دوستی و عدل ورزی را پیشه کنیم ، اگر امام زمان(عج) را به مهربانی و خوش خُلقی شناخته‌ایم ، ما نیز باید با دوستان و آشنایان و اقوام و مردم اطرافمان به خُلق و خُوی خوش رفتار کنیم، اگر امام زمان را به زهد و پارسایی و پرهیزگاری شناختیم، ما هم باید چون او باشیم و در مسیر تحصیل تقوا و پرهیزگاری به او اقتدا و تأسی نماییم .
وقتی برای اقامه نمازجماعت به امام حاضر اقتدا می کنیم ، تمام حرکات نماز خود را با او هماهنگ کرده و از او پیروی می‌كنیم ، یعنی به او تأسی می‌جوییم. هنگامی که نیّت می‌کند و به نماز می ایسـتد، ما هم نیّت می کنیم و به نماز می ایسـتیم ، به رکـوع مـی رود مـا نیز به رکـوع می رویم ، به سجده می رود ، به سجده می رویم ، بر می خیزد ، برمی خیزیم و ...
پس وقتی به کسی اقتدا و تأسی مي كنیم ، تمام افعال و حرکاتمان بی کم و کاست در پی افعال و حرکات او قرار می گیرد ، در پشت سر او و همراه او.
حال چه کسی جز امام زمان(عج) برای مقتدا بودن و الگو قرار گرفتن و پیروی کردن از او در این عالم هستی بهترین است ؟
اوست انسان کامل ، قرآن ناطق ، ذخیره خالق، تبلور حق ، منشاء برکات و خیرات عالم ، مقتدای عالمان و عاشقان و عارفان و درویشان و حق جویان و منتظران و ...
چه زیبا و قابل تأمل است آن‌جا که رسول مکرم اسلام (ص) فرمودند : « خوشا به حال آن کس که قائم اهل بیتم را درک کند، در حالی که در زمان غیبت و دوران قبل از قیامش به او تأسی جوید » 1.
برای هرچه بهتر برداشتن این گام ، که ما را یک قدم به مولایمان نزدیک تر می کند ، تقویت روحیه اطاعت پذیری الزامی است . اطاعت از آنچه مـقتدایمان، امام زمانمان (عج) از مـا می‌خواهد که همان اطاعت از خدا و انجام صحیح احکام الهی است . چنان که خود فرموده است :« آن چه موجب جدایی ما و دوستانمان گردیده و آنان را از دیدار ما محروم نموده است ، گناهان و خطاهای آنان نسبت به احکام الهی است»2 .
« پس سعی کنید اعمالتان طوری باشد که شما را به ما نزدیک سازد و از گناهانی که موجبات نارضایتی ما را فراهم می نماید ، بترسید و دوری کنید»3. خلاصه آنکه برای اقتدا و تأسی آگاهانه به امام زمان(عج) توجه به احکام الهی و اجرای دقیق آنان و دوری و پرهیز از گناه الزامی است .
التماس دعا
--------------------------------
 • پی نوشت ها :
 • 1. بحار الانوار ، ج 51 ، ص 72
 • 2. احتجاج طبرسی ، ج 2 ، ص 498
 • 3. بحارالانوار ، ج 53 ، 175
 • نويسنده:علي سرائي
 • ماهنامه موعود

امروز, 11:48 | ارسال شده توسط
+ نوشته شده در  ساعت   توسط شاندیزی  | 

 
سرهنگ بهشتی:
 
رزمایش بزرگ الی بیت المقدس طرقبه شاندیزدرحال برگزاری است
 
 خبرگزاری مهر: فرمانده بسیج سپاه شهرستان طرقبه شاندیز از برگزاری رزمایش بزرگ الی بیت المقدس همزمان باشهرستانهای خراسان رضوی در اردوگاه شهید ناصری این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ پاسدار ابوالفضل بهشتی صبح پنجشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: رزمایش بزرگ "الی بیت المقدس" در منطقه عمومی نقندر در حل برگزاری است.

وی افزود:هرساله سازمان بسیج مستضعفین و مجموعه سپاه، رزمایش هایی را در سطح کشور برگزار می کند و این رزمایش که حالت پدافند غیر عامل دارد برای ما بسیار مهم است و سازمان بسیج در راستای دفاع همه جانبه،نمایش‌ها و رزمایش‌های متعددی را در دستور کار خود قرار داده است.

بهشتی هدف از برگزاری این رزمایش را حفظ، انسجام و همبستگی بیشتر بسیجیان برای اجرای فرامین مقام معظم رهبری دانست و اظهار داشت: ما در این رزمایش به دنبال افزایش قدرت بازدارندگی و ارتقاء سطح دفاع همه جانبه و پاسخگویی سریع و مؤثر در برابر هرگونه تهدید‌ و همچنین ارتقای سطح آمادگی بسیجیان می باشیم.

وی ادامه داد: ایفای نقش بسیج در حل بحران ها و حوادث در کشور ما بارها مشاهده شده است و این اتفاق مرهون آمادگی و انسجام بسیجیان است که انشالله در این رزمایش به این هدف خواهیم رسید.

وی تصریح کرد: برگزاری اینگونه رزمایش ها و حضور با صلابت بسیجیان در این میدان گاه و نمایش توانمندی های نظامی برای مردم، آرامش خاصی به جامعه می بخشد و در قلب دشمن رعب و وحشت ایجاد می کند.

 فرمانده بسیج سپاه بینالود شهرستان طرقبه شاندیز با اشاره به جنگ روانی دشمنان در خصوص توان تسلیحاتی جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت : ما هر نوع سلاحی را که در اختیار داریم و یا در ایران ساخته می شود، سلاح بازدارنده می دانیم و تا روزی که دشمن خطایی را مرتکب نشود ما نیز از این سلاح ها استفاده نخواهیم کرد اما اگر روزی دشمن تهاجمی را آغاز کند در کمترین زمان ممکن، پاسخ کوبنده ای به دشمنان خواهیم داد.

بهشتی در ادامه با اشاره به اظهارات اخیر مقامات اسرائیلی گفت: به عنوان یک فرمانده کوچک در مجموعه بزرگ سپاه می گویم که حرف های اسرائیل برای ما ارزشی ندارد و مقامات آن را عددی هم حساب نمی کنیم و هیچ توجهی هم به آنها نخواهیم کرد.

بهشتی با تقدیر از همکاری تمامی ادارات شهرستان طرقبه شاندیز در خصوص آماده سازی برگزاری این رزمایش اظهار داشت: بسیجیان شهرستان طرقبه شاندیز در گروهان های مختلف ، روزهای پنجشنبه و جمعه در اردوگاه شهید ناصری نقندر حاضر خواهند شد و برنامه ها و تمرین های تاکتیکی از جمله پدافند غیر عامل، امداد و نجات، عملیات ضد هلی برن و سایر آموزش ها بخصوص در غالب شجره طیبه صالحین و تعمیق معنویت، در این دو روز اجرا می شود.

منبع:خبرگزاری مهر

***

مشهد/
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت: برای نخستین بار و به صورت پایلوت دوره آموزشی گردشگری روستایی در طرقبه و شاندیز برگزار می‌شود.
به گزارش گروه استانهای باشگاه خبرنگاران، ، سید جواد موسوی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با عنایت به سیاست‌های سازمان در راستای آموزش مستمر مدیران واحدهای اقامتی و دست اندرکاران صنعت گردشگری دوره آموزشی مدیران و پرسنل منازل شخصی و استیجاری برگزار می‌شود و متقاضیانی که قصد تمدید پروانه واحدهای خود را دارند ضروری است این دوره را پشت سر بگذرانند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر  منازل شخصی دارای مجوز از سازمان در تامین اقامت بخشی به زائرانی که از درآمد بالایی برخوردار نیستند خدمت رسانی می‌کند که لزوم آموزش و تربیت نیرو ماهر در این بخش ضروری به نظر می‌رسد.

موسوی بیان کرد: همچنین برای نخستین بار و به صورت پایلوت دوره آموزشی گردشگری روستایی در طرقبه و شاندیز با هدف آشنایی دهیاران و مسئولان محلی منطقه با صنعت گردشگری و خدمت رسانی مطلوب‌تر به زائران و مسافران برگزار می‌شود.

وی با اشاره به نقش و اهمیت مناطق روستایی در رشد و توسعه گردشگری خاطرنشان کرد: دومین دوره آموزش راهنمایان طبیعت گردی نیز همزمان با  15 اسفند روز درختکاری برگزار می‌شود.
منبع :باشگاه خبرنگاران جوان
+ نوشته شده در  ساعت   توسط شاندیزی  | 

دین برای بخش حیوانی انسان محدودیت ایجادمی کند

 

آیا دین محدودیت می آورد؟

در جواب کارشناس تلویزیون ج.ا که فرمایش کردند:


"اگر کسی گفت دین برای انسان محدودیت می آورد منظورش از انسان بخش حیوانی آن است ."


اول اینکه منظور آن کسی که میگویید را درباره خود دین هم باید پرسیددین شخصی و یا دین حکومتی با هم تفاوت زیادی دارند که اینجا منظوراز محدودیت را هم باید جویا شد که اجباری است و یا اختیاری است و پرسید که اصولا منظور از محدودیت چیست چرا که فارغ از بحث حیوانی انسانی آدمی فرضا قانون هم محدودیت ایجاد میکند و گاهی اعتقاد به یک اصل اخلاقی مثلا راستگویی هم میتواند برای کسی محدودیت ایجاد کند.


مومن یا دین دار با پذیرفتن دین ایده و ایدئولوژی و اعتقادی را پذیرفته که برایش در زندگی برنامه های دارد و همین یعنی ایجاد محدودیت مهم این است که این محدودیت با بدیهیات خوب در منافات نباشد


دینی که باعث میشود چشم بر اخلاقیات ببندیم و دینی که تروریست بوجود می آورد چه بر بخش انسانی و چه حیوانی آدم مضر است.


اما اینکه آقای کارشناس میگوید دین بر بخش حیوانی انسان تنها محدودیت ایجاد میکند هم بحثی دیگر است .

در این مدعا فرضا که صحیح باشدمحدودیت بداست اماچون بربخش حیوانی انسان اعمال میشودمشکلی نیست.

اگر معنی سخن ایشان همین باشد توضیح بیشتر لازم نخواهد بود.همین خود کافی است که پوچ بودن دفاع

ایشان از دین را نشان دهد.این روزها دین باوران بایستی برای زنده نگاه داشتن دین آنرا پویا کنند پویا کردن دین

 یعنی دین حرفی برای گفتن داشته باشدمسلمااین انتظارازکسانی که دین وسیله آنان در قدرت هست بیهوده

 است.


+ نوشته شده در  ساعت   توسط شاندیزی  | 

کلیدهای اقتصادی برای فاز دوم هدفمندی:
در حالی که پیش از این، افزایش بهای حامل‌های انرژی برای سال آینده قطعی شده بود و وزیر اقتصاد از آغاز فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها از ابتدای سال آینده ‌خبر داده بود، معاون اول رئیس‌جمهور مجوز افزایش بهای برق را از یکم بهمن‌ به وزارت نیرو صادر کرده و آنچه به نظر می‌رسد، این است که قفل‌های هدفمندی در فاز دوم در حال باز شدن هستند!
-
در حالی که پیش از این، افزایش بهای حامل‌های انرژی برای سال آینده قطعی شده بود و وزیر اقتصاد از آغاز فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها از ابتدای سال آینده (فروردین یا اردیبهشت) ‌خبر داده بود، معاون اول رئیس‌جمهور مجوز افزایش بهای برق را از یکم بهمن‌ به وزارت نیرو صادر کرده و آنچه به نظر می‌رسد، این است که قفل‌های هدفمندی در فاز دوم در حال باز شدن هستند!

به گزارش «تابناک»، بنا بر ابلاغیه اخیر‌ اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهور به وزارت نیرو، مجوز افزایش ۲۴ درصدی بهای برق صادر شده است؛ گویا آن گونه که مشخص شده این افزایش از آغاز اسفندماه سال جاری قابل اعمال است.

بر پایه این گزارش، در متن ابلاغیه افزایش ۲۵ درصدی بهای برق آمده است: به وزارت نیرو اجازه داده می‌شود که از اول بهمن ماه سال ۱۳۹۲ متوسط قیمت فروش هر کیلووات ساعت را بدون تغییر ساختار تعرفه‌ها از ۴۳۰ ریال به ۵۳۳.‌۲ ریال افزایش دهد.

اما در حالی این ابلاغیه مجوز افزایش قیمت را از اول بهمن ماه صادر کرده ‌که امروز حمید چیت‌چیان، وزیر نیرو در خصوص این افزایش ۲۵ درصدی در قیمت برق اعلام کرده است: این افزایش قیمت از اسفند ماه اعمال می‌شود، ولی قبوضی که افزایش قیمت برق در آن‌ها اعمال شده، فروردین ماه ۹۳ به دست مشترکین می‌رسد.

چیت چیان همچنین گفت: ‌چون قبوض برق هر یک ماه‌و‌نیم صادر می‌شوند، بنابراین بهای برق در قبوض سال ۹۲ افزایش ۲۵ درصدی‌ نخواهد داشت و با توجه به مصوبه اخیر هیأت وزیران، قبوض فروردین ماه مشترکین با این افزایش صادر خواهد شد.

مجوز افزایش قیمت برق از آغاز بهمن در حالی صادر شده ‌که چندی پیش وزیر اقتصاد، علی طیب نیا، گفته بود‌ از آغاز سال آینده، فاز دوم هدفمندی یارنه‌ها با افزایش قیمت حامل‌های انرژی کلید خواهد خورد.

طیب‌نیا اظهار کرده بود: بنا بر ‌تکلیف مجلس، از فروردین یا اردیبهشت سال آینده، این قانون اجرایی ‌می‌شود و زمان‌بندی و شیب آن تدریجی افزایش می‌یابد. بر پایه قانون بودجه ۹۳ از آغاز سال آینده در قیمت حامل‌های انرژی تجدید‌‌نظر می‌شود و با توجه به شرایط رکودی که در کشور از پیش شروع شده و‌ ادامه دارد، تصمیم دولت این است که افزایش قیمت حامل‌ها ملایم باشد.

اما موضوع افزایش قیمت آب و برق و بحث بر سر تغییر تعرفه‌ها در این دو، خیلی پیشتر از مباحث مربوط به هدفمندی یارانه‌ها در فاز دوم و حتی پیش از تحویل بودجه سال آینده به مجلس‌ در وزارت نیرو کلید خورده بود.

در آبان ماه امسال، علیرضا دائمی، معاون وزیر نیرو اعلام کرده بود که افزایش قیمت آب و برق برای سال آینده قطعی به نظر می‌رسد. وی تأکید کرده بود: با توجه به مصوبه قانون بودجه سال جاری، امکان افزایش بهای آب و برق تا مرز ۳۸ درصد وجود دارد. با ‌وجود این، هم‌اکنون‌ وزارت اقتصاد و امور دارایی، دولت و معاونت برنامه‌ریزی نهاد ریاست جمهوری در حال بررسی آثار تورمی افزایش قیمت حامل‌های انرژی ‌هستند. در این بین، سناریوهای پیشنهادی وزارت نیرو برای افزایش قیمت آب و برق هم با در نظر گرفتن آثار تورمی آن به دولت ارائه شده است.

اما در حالی دائمی در آبان ماه این سخنان را بر زبان آورد‌‌ که حدود یک ماه پیش در اظهاراتی متفاوت، هدف اصلی را ‌افزایش قیمت آب و برق عنوان کرده بود.

دائمی گفته بود: وزارت نیرو به منظور جبران بخشی از هزینه‌های سنگین تأمین آب و برق، پیشنهاد افزایش تعرفه‌ها را ‌پلکانی و بنا بر وضع جغرافیایی مناطق گوناگون کشور داده است.

به گفته دائمی، قیمت واقعی برق برای هر کیلووات ساعت ۲۵۰ تومان ‌و متوسط دریافتی از مردم در قبوض آب و برق ۴۳ تومان است و با توجه به کم شدن هزینه‌ها برای هدفمندی و تخفیف برخی ‌مراکز آموزشی و مذهبی از هر کیلووات ساعت، ۲۰ تومان به وزارت نیرو برمی‌گردد.

وی با بیان اینکه هم اکنون به ازای هر نفر در هر روز در تهران ۳۰۰ لیتر آب مصرف می‌شود، گفت‌: این رقم در کشورهای پیشرفته ۱۵۰ و حتی کمتر است و ما جزو پر مصرف‌ترین مردم دنیا در حوزه‌های مصرف آب و برق هستیم. ‌بحث و فرهنگ‌سازی کردن درباره اصلاح الگوی مصرف تا اندازه‌ای پاسخگو خواهد بود و برای بقیه آن باید اصلاح تعرفه‌ها در دستور قرار گیرد.

اما به ‌هر حال، بنا به گفته طیب‌نیا، افزایش بهای برق مصرفی از ماه جاری‌ یا به گفته وزیر نیرو از اول اسفند ماه، نشانه‌های خود را همزمان با اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها ـ ‌چه برای رساندن بهای برق و آب قیمت واقعی در قالب هدفمندی یارانه‌ها و چه در قالب سناریوی کاهش هزینه‌های وزارت نیرو و صرفه‌جویی در مصرف‌‌ ـ بروز خواهد داد.

این به آن معناست که با افزایش قیمت برق و احتمالا ‌آب در کنار افزایش قیمت دیگر حامل‌های سوخت و در ‌‌نهایت حذف برخی افراد از دریافت یارانه نقدی ـ البته با روشی پر ابهام و یقینا غیر‌علمی ـ قفل‌های هدفمندی در فاز دوم یک به یک در حال باز شدن هستند!
منبع:تابناک
+ نوشته شده در  ساعت   توسط شاندیزی  | 

ترفندهای بهائیت برای نفوذ در جامعه ایران!


نفوذ بهائیان در جامعه از طریق فعالیت‌های اجتماعی؛

تبلیغات در بهائیت از اهمیت و جایگاه ویژه ای برخوردار است به گونه ای که اگر تبلیغ را از این تشکیلات جدا کنید رگ حیات بهائیت خشکیده می شوند.


به گزارش ازخبرگزاری مهر:مدیرگروه ادیان و فرق مؤسسه راهبردی دیده‌بان با تشریح ترفندهای بهائیت برای نفوذ در جامعه ایران، حسن معاشرت پیروان این فرقه ضاله رایکی از دستورات تشکیلات بهائیت برای جذب افراد خواندوگفت:دربسیاری ازمواردتشابه زیادی بین فرقه بهائیت ومنافقین وجود داردواگررؤسای تشکیلات دستوردهندتروری انجام شودباکمال میل انجام می‌دهند.


امیرسالاروندمدیرگروه ادیان وفرق مؤسسه راهبردی دیده‌بان درگفتگو با خبرنگارمهر،درموردفعالیت فرقه ضاله بهائیت گفت:تبلیغات در بهائیت ازاهمیت وجایگاه ویژه ای برخوردار است به گونه ای که اگر تبلیغ را از این تشکیلات جدا کنید رگ حیات بهائیت خشکیده می شوند. به طور مثال درپیام بیت‌العدل در26 ژوئن سال2006، شدیداًتاکیدبه تبلیغ شده وتاآنجا پیش رفته که به اعضای بهائی گوشزد می‌کند«...اگردرتبلیغ سستی کنیدرگ حیات تشکیلات قطع می‌شوددرهرصورت بایدتبلیغ کرد ولی باسیاست، اگرتبلیغ آشکار ممکن نشددرپنهان به جذب بپردازید...»
محیط های مورد تأکید بهائیت برای تبلیغ
وی افزود:شیوه های تبلیغی تشکیلات بهائیت بر اساس تمام تجارب جهانی آنها انجام می گیرد و آنها بر اساس قشرشناسی و متناسب با هر فرد و هرتفکرامرتبلیغات را در پیش می گیرند. روش های تبیلغی بهائیت به این شکل است:محیط کاری،سیرآموزش‌های تبلیغی،آداب اجتماعی، فعالیت روستائی، فعالیت‌های توسعه اجتماعی بارویکردتبلیغی،دوست‌یابی،تیم‌های ورزشی،دانشجویان،ایجاد سازمان‌های مردم‌نهاد(NGO)، همسایه‌ها،گزارش‌نویسی یا وقایع اتفاقیه توسط اعضاء.
وی تأکیدکرد: روش تبلیغ در بهائیت بیشتر در محیط های کاری و در پایگاههای اجتماعی صورت می گیرد و آنها بیشتر با افرادی که از نظر اعتقادات دینی سست وضعیف هستندارتباط می گیرندوبابرخورد اخلاق حسنه که دربهائیت یک دستورتشکیلاتی است ارتباط دوستانه را کلیدمی زنند.نوک تیز پیکان تبلیغ بهائیت آداب اجتماعی و ارتباط دوستانه در جامعه است. آنها با روابط دوستانه‌ای که ایجاد می کنند اعتماد افراد را که آگاهی کمتری نسبت به مسائل دینی دارند به خود جلب می‌کنند و بعد با این روابط کم‌کم ایراداتی که جامعه نسبت به آموزه‌های بهائیت وارد نموده است را با توجیهاتی پاسخ می‌دهند.
روش بهائیت برای نفوذ در روستاهای کشور/ حضور فعال در مشارکت های شهری
سالاروند به فعالیتهای تبلیغی بهائیت در روستاهای ایران اشاره کرد و گفت: در استانهای مرزی و دیگر شهرستان‌ها، ردپای مبلغین بهائی به چشم می خورد. از آنجا که روستائیان نسبت به آموزه های دینی از تعصب بیشتری برخوردارند، مبلغین بهائیت با تدبیر بیشتری عمل می‌کنند یعنی در بدو ورود به آنها خدمات می‌دهند و بعد وارد گفتگوی سطحی با آنها می‌شوند و بعد که ارتباط دوستانه‌تری را با آنها بر‌قرار کردند، عقاید خود را در پس شبهات دینی به آنها القا می‌کنند و از آنجا که قشر روستایی جهت برطرف نمودن شبهات خود دسترسی به روحانیت، کتاب و یا رسانه‌ای مطمئن ندارد،مجبور به خواندن کتبی می شوند که توسط مبلغین بهائی در اختیار آنها گذاشته شده است.وی افزود: بهائیت به تمام فضاهای تبلیغی خود به صورت کمی وکیفی نگاه می کند و عمدتا در شهرستانها، روستاها، دانشگاه، سینما و پارکها فعالیت دارند. تشکیلات بهائیت شاید در دانشگاه بتواند یک نفررا جذب و در فعالیت‌های حقوق بشری و یا سیاسی در ضدیت با نظام درآورد که این امر ارزشش از جذب افراد در روستاها برایشان بیشتر است.یکی دیگر از فضاهایی که بهائیت بر آن انگشت گذاشته است، ورود به تیمهای ورزشی و باشگاهی است؛ باشگاه‌های ورزشی، از مهم‌ترین مکان‌ها برای نفوذ در میان جوانان می‌باشد. تفاوت این نوع فعالیت با فعالیت دوست‌یابی در نحوه و اجراءآن می‌باشد. در دوست‌یابی محور تبلیغ، «فرد با فرد» است، ولی در محافل ورزشی سعی تشکیلات فرقه بر این است، تا با نفوذ افراد بهائی در یک تیم یا یک ورزشگاه، محل خاصی را تبدیل به پایگاه تبلیغ بهائیت کنند.این کارشناس فرق و ادیان اعلام کرد: یکی از دستورات تشکیلاتی برای پیروان بهائیت در ارتباط با همسایگان است و برای آنها مسلمان و غیرمسلمان فرقی نمی کند و از بین همه افراد با هر دینی دست به جذب می‌زنند. یکی دیگر از فعالیتهای اجتماعی آنها حضور فعال در مشارکتهای شهری است تا در محل‌های سکونت خود نقش آفرین باشند. در این قبیل امور، از مبلغین بهائیت خواسته می‌شود، برای آنکه وجهه اجتماعی مؤثری در محل خود پیدا کنند اقداماتی از قبیل ذیل را در دستور کار خود قرار دهند: مشارکت فعال در امور محله در طی درخواست از شهرداری های هر منطقه، جهت تهیه سطل‌های زباله و یا گُل‌کاری کوچه ها و خیابان ها و از این قبیل فعالیت ها که توسط افراد فرقه در مناطق مختلف کشور صورت می گیرد، تهیه بروشور برای حفاظت محیط زیست و ضرورت محافظت از آن و توزیع در سطح شهر، بازسازی مناطق بهایی نشین.وی تأکید کرد: فعالیت‌های توسعه در محله و کوچه، باعث جلب توجه همسایگان شده و تصویری مطلوب از فرد در ذهن همسایه‌ها پدید می‌آورد. مبلغین بهائیت در این مرحله از بروشورهای مخصوص خود استفاده می کنند. و در نتیجه، مرحله اول ارتباط، مرحله دوم اعتماد و در نهایت آشناسازی و تبلیغ مستقیم آغاز می‌شود. فعالیت در حوزه پارک‌ها و سینماها، فعالیتی مکمل شناخته می‌شود که در کنار فعالیت‌های دیگر در جهت تکمیل آنها مورد استفاده قرار می‌گیرد. تجربه فعالیت بهائیان درپارک‌ها نشان داده است که از هر 20 نفر سوژه هدف، تنها یک نفر جذب کامل شده و دورۀ «طرح روحی» را می‌گذراند.زیرادرجه اعتماد و عمق دوستی،درپارک‌ها به کندی پیش می‌رود و به جهت ایراد شبهات مناسب می‌باشد.
علل گرایش برخی از افراد جامعه ایران به تشکیلات بهائیت/ حمایت از افراد بی خانمان و تربیت آنها به عنوان مبلغ بهائیت
سالاروند در تشریح علل گرایش برخی از افراد جامعه ایران به تشکیلات بهائیت گفت: عدم آگاهی، دین گریزی، سستی در باورهای دینی، رفع مشکلات مالی، سوء استفاده افراد و... است به این معنی که برخی برای گرفتن اقامت در خارج، یا ارتباط جنسی آزاد و یا رفع مشکلات مالی جذب بهائیت می شوند. بهائیت با جمع آوری افراد بی خانمان به آنها امکانات زندگی می دهد و پس از مدتی به عنوان مبلغ به دل جامعه می فرستد.وی تأکید کرد: NGO یکی از بهترین بسترهای پوششی برای فعالیت تشکلات بهائیت است. فعالیت‌های بهائیان در قالب این قبیل سازمان‌ها، پوششی مناسب برای تمامی فعالیت‌هایِ دیگر تبلیغیشان است. فعالیت‌های تبلیغی و جذبی، فعالیت‌های توسعه اجتماعی و اقتصادی می‌تواند در این قالب ساماندهی شود. در واقع بستر چنین سازمان‌هایی ظرفیت مناسب و ایده آلی برای فعالیت‌های جامعۀ بهائی است. برخی از فعالیت های این بخش: تهیه و پخش بروشورهای مختلف در جامعۀ هدف، تشکیل کلاس‌های سوادآموزی از طریق NGO و در لوای این پوشش تبلیغ آموزه های فرقه. از این دست NGOها در بسیاری از نقاط مختلف کشور تشکیل شده و مشغول به فعالیت های خود هستند.وی افزود: یا با راه اندازی مهد کودک به ویژه مهد کودک های استثنایی که جذابیت و توجه بیشتری ایجاد می کند، دست به جذب می زنند و یا مراکزی برای افراد بی سرپرست و کودکان خیابانی راه اندازی می کنند و وقتی این افراد را تحت پوشش خود قرار دادند  پس از چند سال به عنوان یک مبلغ  به جامعه می فرستند. این تشکیلات به صراحت اذعان نموده است که هدف اصلی از این امر، ایجاد پایگاه‌های دائمی و مستحکم می‌باشد تا بعد از مدت نسبتاً طولانی به فعالیت تبلیغی مؤثری تبدیل شود. جامعۀ بهائی از اینگونه تبلیغ، ثمرات بسیاری دیده ‌است و همواره آن را مد نظر قرار داده است.
طرح برنامه جامعۀ بهائی در یکی از شهرستان‌ها

این کارشناس تصریح کرد: در طرح برنامه جامعۀ بهائی، در یکی از شهرستان‌ها آمده است: «چون این کودکان نیازمند محبت هستند از طریق «یکپارچگی» و «وحدت»، می‌توان داخل قلب آنها نفوذ کرد و خانواده‌های آنها را تقدیم حضرت بهاء‌الله نمود و سپس آنها را به گروه‌های مطالعه، بعد از مدت طولانی دعوت نمود.»
وی میزان تراکم جمعیتی بهائیت در تهران را در نقاط حاشیه تهران پررنگ تر اعلام کرد و در تشریح راهکارهای مقابله با بهائیت گفت: مهمترین مسئله ای که مانع خروج افراد از تشکیلات بهائیت می شود، اقدامات هیئت صیانت در تشکیلاتِ بهائیت است که وظیفه این هیئت کنترل دائمی وضعیت قبل، حال و آینده افراد فرقه بهائیت است. این هیئت می‌بایست ارتباطات افراد بهائی را به طور مداوم بررسی کند تا مشخص شود آیا نسبت به معتقدات فرقه دگر‌اندیش بوده یا مطیع محض هستند؟ میزان وابستگی و تعلقشان به فرقه بهائیت چگونه است؟ با بیانی ساده می‌توان گفت کارکرد اصلی هیئت صیانت، حفظ افراد در درون ساختار تشکیلات است.سالاروند یادآور شد: خاطرات نجات‌یافتگان بهائیت نشان می‌دهد اگر فردی بخواهد مستقل و خارج از چارت تشکیلات از خود قدرت تصمیم‌گیری، به خرج دهد فوراً و به انواع مختلف سرکوب می‌شود. در وهله اول نسبت به فرد خاطی و طغیان گر، وی را سلبِ نسبت کرده و سعی می‌کنند تا فرد کاملاً احساس تنهائی و بی کسی کند، تا دیگر قادر نباشد اقدامی انجام دهد و در نهایت مجبور شود زیر سلطه تشکیلات قرار گیرد حتی بعد از اینکه فردی از بهائیت جدا شد، باز هم محافل وی را رها نمی‌کنند. به اشکال مختلف تهدید، تطمیع و‌... سعی می‌کنند وی را دوباره جذب کنند. این افراد همواره در مظان تنش و حوادث هستند. نجات‌‌یافتگان شهادت می‌دهند اصلاً بدین شکل نیست که محفل، امید خود را از دست بدهد.
ضرورت حمایت مادی و معنوی از نجات یافتگان
وی افزود: به نظر تشکیلات، جذب هر نجات‌یافته حتی بعداز سالهای زیادی که فرد از تشکیلات جدا شده، برای بهائیت کارائی دارد. محافل در برهه‌های زمانی خاص این موضوع را به شدت دنبال می‌کنند. در بسیاری از موارد تشابه زیادی بین فرقه بهائیت و فرقه منافقین وجود دارد. اگر رؤسای تشکیلات دستور دهند تروری انجام شود با کمال میل انجام می‌دهند. فعالیت های شبانه روزی و زیره زربین قرار دادن هیئت صیانت از یک طرف و ترس از اقدامات تهدید آمیز این هیئت از طرف دیگری باعث شده تا افرادی که تمایل به جدایی از فرقه بهائیت را دارند، قادر به جدایی و رهایی از تشکیلات منحوس بهائیت نباشند این افراد نیاز به حمایتهای مادی و معنوی دارند و نیاز است که شرایطی مهیا شود که این افراد تحت حمایتهای دولتی قرار گیرند.این پژوهشگر افزود: از طرفی فرد پس از آگاهی نسبت به تشکیلات بهائیت و جدا شدن از این فرقه با برخورد سرد مسلمانان مواجه میشودوجامعه هنوز او را به دید یک فرد بهائی می نگرد که ما باید جامعه را نسبت به این مسئله آگاه کنیم. مقام معظم رهبری در سخنانشان اشاره به این مسئله دارند که برای مقابله با جنگ نرم هر شیوه ای را که دشمن استفاده می کند از همان روش جهت مقابله با آنها بهره بگیرید پس وقتی بهائیت آداب اجتماعی و دوستی و رفاقت را سرلوحه کار تبلیغ خود قرار می دهد چرا ما اینگونه عمل نکنیم در حالیکه امام صادق(ع) می فرماید: هل الدین الا الحب.
هشدار نسبت به نفوذ برخی عوامل بهائی در ارگانهای رسمی کشور
سالاروند با اشاره به نمونه هایی، از نفوذ برخی افراد بهائی در ارگانهای رسمی کشور اظهار تأسف کرد و در تشریح روشهای مقابله با بهائیت گفت: همانطور که تبلیغات مثبت برای بهائیت اهمیت دارد به اذعان خود این تشکیلات تبلیغ منفی هم برایشان تبعات سنگین دارد اما ما متأسفانه از افراد جدا شده از بهائیت اصلا استفاده نمی کنیم و در واقع عملیات روانی ما ضعیف است. ما بسیاری از جدا شدگان از بهائیت را داریم که فقط یکی دو نفر از آنها رسانه ای شدند در حالیکه مثلا آقای قادری که از تشکیلات بهائیت جدا شد یکی از معتمدن تشکیلات بهائیت در ایران بود که رسانه ها از این فرصت برای رسوایی فرقه ضاله بهائیت استفاده نمی کنند.وی در ادامه افزود: بررسی فرقه بهائیت از آن جهت قابل تأمل است که غرب همواره درتلاش بوده از ظرفیت‌های گروه‌های شبه عرفانی و انحرافی مذهبی، بهره‌برداری کند و با کمک‌های مستقیم مادی و معنوی آنهارابه جریان‌هایی شبیه بهائیت تبدیل کند. این مسئله هوشیاری تمام مسئولان را در برخورد  زود هنگام با موج اولیه نحله‌های شبه عرفانی می طلبد؛  تا مبادا این جریان های انحرافی با گذشت زمان گسترش یابند و هزینه‌های فراوانی بر جامعه و نظام اسلامی تحمیل نمایند.این کارشناس حوزه بهائیت در پایان تأکید کرد:بهائیت فرقه‌ای چند‌چهره ای است. چهره‌ای «صوری» مبتنی بر شعارهایی مزوّرانه و چهره‌ای «درونی»که هماننددیگر فرقه‌ها فشار معنوی و فیزیکی قابل توجهی بر اعضای خود وارد می کندتاآنهاراوادار به تمکین خواسته های بیت‌العدل کند.این رفتارهای دوگانه در فرقه بهائیت بر مبنای یک عادت تبلیغی سامان‌دهی می‌شود. روابط عمومی به جهت ارائه چهره‌ای انسان‌دوستانه به عنوان مهم‌ترین ابزارتبلیغ دراین فرقه شمرده می‌شود.تبلیغ چنان ریشه درماهیت تشکیلات بهائی دارد که شناخت روند تبشیر، همان شناخت ماهیت بهائیت می‌باشد.

 

+ نوشته شده در  ساعت   توسط شاندیزی  | 

مکاشفه‌ای از خواجه‌نصیر

(بسم الله الرحمن الرحیم)

خواجه نصیر‌ طوسی، در سایه توسل بی‌وقفه به حضرت ولی عصر(عج) به محضر ایشان شرفیاب شد و آن حضرت را ملاقات کرد و از ایشان خواست مقدمات ورودش را به دستگاه حکومت بنی‌عباس فراهم سازند.

 

روز پنجم اسفند سال 579 در سرزمین توس خواجه نصیر‌الدین محمد طوسی دیده به جهان گشود، شاعر، فیلسوف، متکلم، فقیه، دانشمند، ریاضیدان و منجم ایرانی سده هفتم است. کنیه‌اش «ابوجعفر» و به القابی چون «نصرالدین»، «محقق طوسی»، «استاد البشر» و «خواجه» شهرت دارد، در واقع او مردی است که همه طوایف و فرق اسلام، به عظمت و بزرگی او گواهی داده‌اند.

قاضی نورالله درباره او می‌گوید: او فیلسوفی است که روان افلاطون و ارسطو به وجود او مفاخرت و مباهات جویند و زبان حال ابوعلی ‌سینا، شکر مساعی جمیله او گوید، عقل فعال در اشراق، طفل راه او است و مشکلات ارباب کمال، وقوف به یک نگاه او است.

چنین فرزانه‌ای، در جمادی‌الاولی سال 597 در توس از استان خراسان به دنیا آمد. نام پدرش محمد‌بن حسن طوسی بود. در علوم عقلی شاگرد فرید‌الدین داماد و در علوم دینی شاگرد پدر بزرگوار خود و در ریاضیات شاگرد کمال‌الدین یونس موصلی بود. او در کلیه علوم زمان، به درجات عالی نائل آمد.

مدتی به خاطر آنکه مورد خشم و غضب ناصر‌الدین عبدالرحیم بن ابی‌ منصور -حاکم قهستان که از امرای اسماعیلیه بود- قرار گرفت و در قلاع اسماعیلیه محبوس بود و در آن ایام بود که بیشتر تحریرات ریاضی او و شرح اشارات و اساس‌الاقتباس را نوشت.

در حدود سال 654 با پیروزی هلاکوخان بر اسماعیلیان و فتح قلاع اسماعیلیه، خواجه نجات پیدا کرد؛ اما دوباره گرفتار دربار هلاکوخان مغول شد، ولی از آن فرصت هم به خوبی استفاده کرد و آنان را نصیحت و هدایت کرد و شر آنان را از شیعه بازداشت و سپس خود به ترویج دین شیعه و شرح کتب فلسفی و ریاضی پرداخت.

او در مراغه کتابخانه‌ای را که مشتمل بر 400 نسخه کتاب بود، فراهم کرد، بیش از 120 جلد - و بنا بر نقلی بیش از 180 جلد- آثار از او برجای مانده که از آن جمله عبارتند از: آداب المتعلمین، إثبات بقاء النفس الانسانیه، اثبات‌ الواجب تعالی، اخلاق ناصری، أساس الاقتباس، الإمامة، اوصاف‌ الأشراف، تجرید الکلام، و ...

سرانجام او در آخرین سفری که در سال 672 با جمعی از شاگردانش به بغداد رفت، بیمار شد و در همان جا درگذشت و طبق وصیت خودش، در کاظمین پایین پای دو امام بزرگوار، به خاک سپرده شد.

*نمونه‌ای از مکاشفه و کرامت

مرحو تنکابنی صاحب کتاب معروف قصص‌العلماء در کتاب دیگرش کرامات الاولیاء گفته است: خواجه نصیر‌ طوسی، در سایه توسل بی‌وقفه به حضرت ولی عصر(عج) به محضر او شرفیاب شد و او را ملاقات کرد و از آن حضرت خواست تا مقدمات ورود او را به دستگاه حکومت بنی‌عباس فراهم سازد و خواسته‌اش اجابت شد و به این طریق توانست دستگاه حکومت بنی‌عباس را ساقط کند و حکومت شیعی را در بلاد ایران برقرار سازد.

*چند مورد از توصیه‌های خواجه‌نصیرالدین طوسی 

در ادامه به چند مورد از توصیه‌های این عالم شیعی از کتاب «نامداران مکاشفه و کرامت» تألیف حجت‌الاسلام حمید احمدی جلفایی اشاره می‌شود:

-باید دانست که ایمان را مراتب است؛ از همه کمتر، ایمان به زبان است که «یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا آمِنُوا بِاللَّهِ وَرَسُولِهِ وَالْکِتَابِ الَّذِی نَزَّلَ عَلَىٰ رَسُولِهِ» عبارت از آن است و امر «قَالَتِ الْأَعْرَابُ آمَنَّا قُل لَّمْ تُؤْمِنُوا وَلَکِن قُولُوا أَسْلَمْنَا وَلَمَّا یَدْخُلِ الْإِیمَانُ فِی قُلُوبِکُمْ» اشاره به همان است.

و بالای آن، ایمان به تقلید است، و آن، تصدیق جازم باشد به آنچه تصدیق یابد و زوالش ممکن بود. چون تصدیق جازم، حاصل شود، هر آینه آن تصدیق، مستلزم عمل صالح باشد «إِنَّمَا الْمُؤْمِنُونَ الَّذِینَ آمَنُوا بِاللَّهِ وَرَسُولِهِ ثُمَّ لَمْ یَرْتَابُوا وَجَاهَدُوا» و از آن بهتر، ایمان به غیب است که «یُؤْمِنُونَ بِالْغَیْبِ» و آن مقارن با عبارتی باشد در باطن مقتضی ثبوت ایمانی، کانه من وراء حجاب؛ و از این جهت مقرون به غیب باشد.

از این کامل‌تر، ایمان آن‌هایی که در حق ایشان فرموده است: «إِنَّمَا الْمُؤْمِنُونَ الَّذِینَ إِذَا ذُکِرَ اللّهُ وَجِلَتْ قُلُوبُهُمْ وَإِذَا تُلِیَتْ عَلَیْهِمْ آیَاتُهُ زَادَتْهُمْ إِیمَانًا وَعَلَى رَبِّهِمْ یَتَوَکَّلُونَ» و این مرتبه ایمان به کمال است.

متصل باشد با این ایمان یقینی و آن، منتهای مراتب ایمان باشد و آنچه در سلوک، کمتر از آن نشاید، ایمان به تقلید است و ایمان به غیب؛ چه ایمان به زبان، تنها به حقیقت ایمان نباشد «وَمَا یُؤْمِنُ أَکْثَرُهُمْ بِاللّهِ إِلاَّ وَهُم مُّشْرِکُونَ» اشارت به آن است؛ و هرگاه اعتقاد جزمی حاصل باشد به آنکه کاملی مطلق- یعنی آفریدگاری- هست، با سکون نفس، سلوک ممکن باشد به آنکه کاملی مطلق- یعنی آفریدگاری – هست، با سکون نفس، سلوک ممکن باشد و حصول آن به غایت آسان باشد به اندک سعی، حاصل شود.

-زهد، عدم رغبت است و زاهد کسی باشد که او را بدانچه تعلق به دنیا دارد- مانند ماکل و مشارب و ملابس و مساکن و مشتهیات و مستلذات دیگر و مال و جاه و ذکر خیر و قربت ملوک و نفاذ امر و حصول هر مطلب که به مرگ از او جدا تواند بود- رغبت نبود، نه از سر عجز یا از راه جهل به آن، و نه از جهت غرضی یا عوضی که به او راجع باشد و هر کس که موصوف به این صفت باشد، زاهد باشد بر وجه مذکور.

اما زاهد حقیقی کسی باشد که به زهد مذکور، طمع نجات از عقوبت دوزخ و ثواب بهشت هم ندارد؛ بلکه صرف نفس از آن جمله که برشمردیم، بعد از آنکه فواید و تبعات هر یک دانسته باشد، او را ملکه باشد...

- تقوا پرهیز باشد از معاصی از بیم خشم خدای تعالی و دوری از او، همچنان که بیمار را که طالب صحت باشد، از تناول آنچه در آن مضرت باشد و آنچه را اقدامش مقتضی مزید بیماری او باشد، پرهیز باید کرد تا علاج او دست دهد و درمان بیماری او منجح آید. همچنین ناقصانی را که طالب کمال باشند، از هر چه منافی کمال باشد، یا مانع حصول آن، یا سالک را شاغل از سیر و سلوک، در طریق طلب کمال، پرهیز باید کرد تا آنچه مقتضی وصول باشد، یا معاون در سلوک بود، مفید و مؤثر باشد.


+ نوشته شده در  ساعت   توسط شاندیزی  | 

المنار:
 
مانورهای ایران ادامه دارد اما این بار از سلاح و تجهیزات نظامی خبری نیست و این کشور برای مقابله با تحریمهای غرب از شمشیر اقتصاد استفاده می‌کند.
به گزارش سرويس بين‌ الملل باشگاه خبرنگاران، "مرتضی رواس" خبرنگار شبکه المنار لبنان با اعلام این مطلب گزارش داد: ساخت بزرگترین طرح اقتصادی در زمینه های تجاری و سیاحتی در اطراف جزیره کیش واقع در جنوب ایران از جمله این مانورهاست. ایران قصد دارد  در این منطقه طی3 سال مجموعه ای بزرگ به نام "پدیده شاندیز" برای پذیرایی از گردشگران و سرمایه گذاران بین المللی بنا کند. این طرح 250 هزار متر مربع از دریا را به تصرف خود در می آورد و دارای پنج برج به ارتفاع 250 متر است که به دست 2500 ایرانی ساخته می شود. 

خبرنگار المنار در پایان افزود: ایران برای مقابله با تحریمهای غرب از ابزار مختلف دیپلماتیک و اقتصادی بهره می‌برد که ادامه این سیاست، ایران را به قطب سرمایه‌گذاری جهانی تبدیل خواهد کرد.

+ نوشته شده در  ساعت   توسط شاندیزی  | 

۵محورو۷شهر هدف گردشگری درخراسان رضوی انتخاب شد

مشهد-ایرنا-مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت:

باهدف معرفی هرچه بهترجاذبه های فرهنگی،تاریخی وطبیعی دراستان پنج محوروهفت شهرهدف گردشگری انتخاب شد.

علی اکبر لباف خانیکی روز یکشنبه در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: این تقسیم بندی با توجه به موقعیت ها و ظرفیت های خاص استان در عرصه گرشگری و وجود جادبه های متعدد و متنوع تاریخی و فرهنگی انجام شده است.

وی اظهارداشت: بر این اساس محورهای مشهد- قوچان- بجنورد، مشهد- کلات - درگز، مشهد- نیشابور-سبزوار،مشهد- تربت حیدریه -گناباد و محور مشهد- تربت جام -تایباد بعنوان پنج محور گردشگری در نوروز سال آینده مد نظر قرار می گیرند.

لباف خانیکی گفت: هر یک از محورهای فوق به دلیل بهره مندی از آثار تاریخی و جاذبه های طبیعی ،فرهنگی و گردشگری خاص، می توانند مورد استقبال و بازدید مسافران و زائران قرار گیرند.

وی افزود: در کنار این محورها بحث گردشگری پیرامون مشهد در شهرستان شاندیز و طرقبه و نیز شهر تاریخی توس مورد توجه جدی و مداوم خواهد بود.

مدیر کل میراث فرهنگی استان خراسان رضوی در ادامه اظهارداشت: همچنین به توصیه معاونت گردشگری سازمان مرکزی هفت شهر هدف گردشگری در استان انتخاب شده اند که به ترتیب شامل شهرهای نیشابور، سبزوار، کاشمر، نایباد، تربت جام، کلات نادر و بجستان می شوند.

وی افزود:هر یک از این شهرها به دلیل برخورداری از ویژگی های تاریخی ،طبیعی و فرهنگی به سازمان مرکزی معرفی شده اند تا از طریق رسانه های گروهی به صورت کامل به مسافران و زائران معرفی شوند.

وی با بیان اینکه جذابیت این شهرستانها برای مسافران در سطح بسیار بالایی قرار دارد، گفت: به منظور معرفی هرچه بهتر این شهرستانها و نیز سایر شهرستانها و نقاط دیدنی در استان بروشور، کتابچه و نقشه های متعدد تهیه و چاپ شده است که در بین مسافران در محورها و شهرستانها توزیع می گردد.

لباف خانیکی افزود: علاوه بر این در پایگاههای اطلاع رسانی واقع در جاده های مواصلاتی استان و نیز در پایگاههای واقع در مبادی ورودی شهرها شامل فرودگاه، راه آهن و پایانه های مسافربری کار اطلاع رسانی و توزیع بروشور و دفترچه راهنما انجام می شود.

+ نوشته شده در  ساعت   توسط شاندیزی  | 

 
رئیس سازمان امور اراضی کشور خبر داد:
 
اجرای طرح پیشگیری از تغییر کاربری اراضی در 8 استان کشور

رئیس سازمان امور اراضی کشورگفت:طرح پیشگیری ازتغییر کاربری اراضی بایددرهشت استان کشوراجرایی شود.

خبرگزاری فارس: اجرای طرح پیشگیری از تغییر کاربری اراضی در 8 استان کشور

به گزارش خبرگزاری فارس از شرق استان تهران، قباد افشار عصر امروز در گفت‌‏وگو با خبرنگاران در دماوند با تأکید بر اینکه توسعه شهری و روستایی جزو ضروریات است، اظهار داشت: این توسعه در زمین‌هایی به جز زمین‌های کشاورزی باید صورت گیرد و برای ساخت و ساز به جان اراضی با ارزش کشاورزی نیفتیم.

افشار تأکید کرد: با تخریب هر یک هکتار زمین کشاورزی، امنیت غذایی 20 نفر به خطر می‌افتد و زمینی که در آن ساخت و ساز شده، 800 سال طول می‌کشد تا قابل بازیافت برای کشاورزی شود.

وی به فرموده‌ای از مقام معظم رهبری اشاره کرد که در روز درختکاری سال پیش اعلام فرمودند که در شهرها به جای درخت، تیر آهن و سیمان سبز می‌شود.

رئیس سازمان امور اراضی کشور تصریح کرد: اگر پیشگیری انجام نشود، دیری نمی‏پاید که سراسر شهرستان دماوند تبدیل به ویلا می‌شود و مردم دماوند و به خصوص کشاورزان عزیز، به جای اینکه روی زمین خود کار کنند، به ویلاداران خدمت کنند.

وی با بیان اینکه مرحله اولیه اجرای طرح پیشگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز در مشهد اجرا شده است، افزود: زمانی بود که آلوی طرقبه شهرت جهانی داشت، ولی اکنون سفر زیارتی مشهد تبدیل به سفر تفریحی و باغ‌های سرسبز طرقبه و شاندیز محلی برای اماکن تفریحی، شهربازی‏‌ها و رستوران‌ها تبدیل شده است.

افشار با ذکر اینکه طرح پیشگیری از تغییر کاربری باید در هشت استان صورت گیرد، گفت: برای تبرک طرح را از مشهد آغاز کردیم، سپس در دماوند برای نخستین بار به صورت پایلوت اجرا می‌شود و اولویت بعدی در استان تهران، شهرستان شهریار است.

رئیس سازمان امور اراضی کشور ادامه داد: استان‌های شمالی، قزوین، البرز، اردبیل و تمام کلان‌شهرهای کشور از نقاط آلوده به تغییر کاربری اراضی کشاورزی هستند که باید از این اقدامات با انجام روش‌های پیشگیرانه جلوگیری به عمل آورد.

+ نوشته شده در  ساعت   توسط شاندیزی  | 

کلنگ احداث سوله چند منظوره صالحين در شانديز به زمين زده شد

شانديز، بخشي زاده / کلنگ احداث مجموعه ورزشي صالحين بسيج شانديز با حضور مسئولان شهرستان طرقبه شانديز به زمين زده شد.فرمانده سپاه امام رضا(ع) در مراسم کلنگ زني مجموعه ورزشي صالحين گفت: حلقه هاي صالحين شهرستان طرقبه شانديز يکي از فعال ترين حلقه ها محسوب مي شود.سردار «غلامرضا احمدي» افزود: بخش شانديز در اقتصاد مقاومتي و در حلقه هاي صالحين و انسجام دروني بسيجيان از شرايط بسيار مطلوبي برخوردار است.

صعود تيم هيئت کوهنوردي طرقبه شانديز به ۲ قله در کرمان

طرقبه، عابد خراساني- تيم ۲۶ نفري هيئت کوهنوردي شهرستان طرقبه شانديز به ۲ قله هزار به ارتفاع ۴۵۰۱ متر و قله سه شاخ بزرگ جوپار (هر دو در استان کرمان) به ارتفاع ۴۱۳۵ متر صعود کردند. دبير هيئت کوهنوردي طرقبه شانديز در گفت وگو با خراسان گفت: تيم کوهنوردي شهرستان طرقبه شانديز موفق به فتح اين ۲ قله شد.

«شاه نظري» افزود: صعود در شرايط نيمه زمستاني و در حالي که ريزش برف و بوران منطقه را فرا گرفته بود انجام شد.

+ نوشته شده در  ساعت   توسط شاندیزی  | 

پايان مسابقات فوتبال ليگ طرقبه شانديز

شانديز - بخشي زاده/

 مسابقات فوتبال ليگ دسته اول شهرستان طرقبه شانديز(جام شهدا)با قهرماني تيم زاده حسين» روستاي ارچنگ پايان يافت. رئيس هيئت فوتبال اين شهرستان به خراسان گفت: ۱۳تيم از طرقبه و ۱۰تيم از شانديز در اين مسابقات شرکت داشتند که در پايان ۱۲۳ بازي انجام شده تيم «زاده حسين» ارچنگ به مقام قهرماني رسيد و تيم هاي «استقلال شهرداري طرقبه» و «جوانان حصار» دوم و سوم شدند. «ثابت گلستاني» افزود: در ليگ دسته دوم طرقبه شانديز هم با حضور ۱۳تيم تيم هاي جوانان کنگ، ايثار طرقبه و شاهين دهبار به ترتيب اول تا سوم شدند

***
 
نوجوانان پديده شانديز در المپياد محلات مشهد سوم شدند

شانديز، بخشي زاده - تيم نوجوانان پديده شانديز در المپياد محلات ۱۳گانه مشهد توانست مقام سوم اين رقابت ها را از آن خود کند. اين دوره از مسابقات در سالن نصرت مشهد برگزار شد و تيم پديده شانديز به مربي گري مهدي زامهران رتبه سوم مسابقات را از آن خود کرد.

 

 

+ نوشته شده در  ساعت   توسط شاندیزی  | 

ضرب الاجل ۲ ماهه شوراي عالي شهرسازي براي
 
 تعيين تکليف طرح جامع و حريم مشهد
 
خراسان رضوي - مورخ دوشنبه 1392/11/28 شماره انتشار 18626

شوراي عالي شهرسازي پس از پايان مهلت، راساً تصميم گيري مي کند

مديرکل راه و شهرسازي استان روز گذشته در گفت وگو با «خراسان رضوي» در اين باره و درباره سفر «حناچي» دبير شوراي عالي معماري و شهرسازي به مشهد اظهار داشت: سفر معاون معماري و شهرسازي و دبير شوراي عالي معماري و شهرسازي کشور به مشهد طي شنبه گذشته، بيشتر براي تعيين تکليف طرح جامع مشهد در شوراي برنامه ريزي و توسعه استان بود که جلسه شوراي برنامه ريزي و توسعه استان به دلايلي لغو شد و معاون معماري و شهرسازي وزير راه و شهرسازي جلسه شوراي نهاد مطالعات را تشکيل داد.

محمدرضا اخوان عبدالهيان افزود:  در جلسه شوراي نهاد مطالعات، شهردار مشهد، اعضاي شوراي شهر مشهد، مسئولان سازمان نظام مهندسي استان و جمعي از مسئولان دستگاه هاي اجرايي مختلف حضور داشتند.

وي ادامه داد:دراين جلسه مروري برمحدوده شهرمشهدانجام شدو بحث هاي مربوط به خارج ازمحدوده مشهدو طرقبه و شانديز در آن مطرح نشد.

مديرکل راه و شهرسازي خراسان رضوي گفت: در اين جلسه مقرر شد نامه اي از سوي شوراي عالي معماري و شهرسازي کشور به استان نوشته شود مبني بر اين که اگر ظرف حداکثر ۲ ماه موضوع طرح جامع و حريم مشهد تعيين تکليف نشود، شوراي عالي شهرسازي، خود راساً در اين باره تصميم گيري مي کند.

وي اضافه کرد: بايد شوراي برنامه ريزي استان تشکيل و مراحل قانوني کار طي شود. استاندار نيز اعلام کرده که جلسه شوراي برنامه ريزي استان در فرصتي که شوراي عالي معماري و شهرسازي کشور تعيين کرده است، تشکيل و اتخاذ تصميم شود و پس از آن شوراي عالي شهرسازي اين موضوع را در دستور کار خود قرار دهد.

اخوان عبدالهيان ادامه داد: چنانچه جلسه شوراي برنامه ريزي و توسعه استان ظرف ۲ ماه برگزار نشد، شوراي عالي معماري و شهرسازي کشور، خود تصميم گيري خواهد کرد.

قصد نداريم مشکلي درسرمايه گذاري«پديده»به وجودآيد

وي درپاسخ به اين که در سفر«حناچي»درباره طرح پديده شانديز نيز جلسه اي برگزار شده و يا بحثي انجام شده است؟گفت:درسفر وي درباره طرح پديده شانديزهيچ بحثي نشدو وي هيچ بازديدي ازطرح پديده شانديز نداشت.مديرکل راه وشهرسازي خراسان رضوي افزود:زيرابحثهاي مفصل درباره اين پروژه باحضور شهردار شانديزدرجلسه شوراي عالي معماري وشهرسازي کشور انجام وتصميمات خوبي هم دراين شورااتخاذشده است.

وي درباره اين تصميمات ادامه داد: در مجموع بنا بر اين شده است که شرايطي را فراهم کنيم که پروژه پديده شانديز شکل قانوني خود را بگيرد و قصد نداريم مشکلي در سرمايه گذاري اين پروژه به وجود آيد.اخوان عبدالهيان در واکنش به اين مطلب خبرنگار خراسان رضوي مبني بر اين که آنجايي هم که احياناً خلاف قانوني انجام شده باشد، جلوي آن را مي گيريد، اظهار داشت: ابتدا بايد طرح جامع و تفصيلي شانديز ابلاغ شود و مقرر شده است که موضوعاتي که در آن تخلف رخ داده، در جلسه کميسيون ماده ۵ بررسي شود تا حقوق شهري و شهروندي پرداخت شود و پروژه پديده شانديز به شکل قانوني به حرکت خود ادامه دهد.

+ نوشته شده در  ساعت   توسط شاندیزی  | 

مدير امور اراضي استان:
 
300 تعاوني مسکن درتغييرغيرمجازکاربري اراضي زراعي طرقبه شانديز
 
 حضور دارند

مديرامور اراضي سازمان جهاد کشاورزي خراسان رضوي گفت:هم اينک بيش از 300 شرکت تعاوني مسکن از سراسر کشور در بحث خريد و فروش و تغيير کاربري غيرمجاز اراضي شهرستان طرقبه -شانديز فعاليت دارند. محمود بهزادي در گفت و گو با ايرنا افزود : طرقبه - شانديز به دليل آب و هواي مطلوب و جذابيت هاي طبيعي زياد آن و قرار گرفتن در نزديکي مشهد الرضا (ع) از شهرستان هاي توريستي استان محسوب مي شود.

وي اظهار داشت: بر اساس آمارهاي موجود تغيير کاربري هاي غيرمجاز در اين شهرستان طي ۳ سال اخير بالغ بر يک هزار و 250 مورد بوده است.اين مسئول گفت : عمده تغيير کاربري ها در استان مربوط به اين شهرستان است ضمن آنکه مشهد چناران، سبزوار و نيشابور هم جزو شهرستان هاي پرخطر و داراي جاذبه براي تغيير کاربري هاي غير مجاز است. وي بيان کرد : در هر صورت تغيير کاربري ها در اين چند شهرستان به اندازه طرقبه - شانديز نيست و در ساير نقاط استان هم رقم بسيار اندک است. وي گفت : جذابيت طرقبه- شانديز به اندازه اي است که طي اين سال ها تعاوني هاي مسکن از سراسر کشور قطعاتي را خريداري کرده اند به اميد آنکه در سال هاي آينده آنها را به مسکوني تبديل کنند. بهزادي افزود : ما به شدت و بر اساس قانون با اين شرکت هاي تعاوني برخورد خواهيم کرد.

+ نوشته شده در  ساعت   توسط شاندیزی  | 

 
حجت الاسلام قرائتي درمسجدجامع شهر شاندیز :
 
شانديزنبايدفقط به عنوان شهر غذامعرفي شود
 
شانديز، بخشي زاده /

 
حجت الاسلام قرائتي پنجشنبه شب گذشته درجمع نمازگزاران شانديزي گفت:شهرشانديزبا اين آب و هواي خوبي که داردمي تواند مکاني باشدبراي مطالعه کساني که به اين شهرييلاقي مي آيندنه اين که اين شهر را فقط به عنوان شهر غذا بشناسند.
 به گزارش خراسان، «قرائتي»، در بخش ديگري از سخنان خود، افزود: بايد مديريتي در اين شهرستان گردشگري اعمال شود تا توجه به شکم در اين شهر کم رنگ شودواين شهر رابه عنوان شهرنوابغ يا شهدا بشناسند.
 
+ نوشته شده در  ساعت   توسط شاندیزی  | 

 
‌سرلشکر ‌سلیمانی ‌در نخستین سالگرد ‌شهید ‌شاطری:
 
هیچ کشوری جز ایران قادربه رهبری جهان اسلام نیست
 
عظمت انقلاب ونظام اسلامی روزبه روزدرحال افزایش است

فرمانده نیروی قدس سپاه گفت:

هیچ نیرویی وهیچ کشوری دربرهه کنونی جزایران قادربه رهبری جهان اسلام نیست.

خبرگزاری فارس: هیچ کشوری جز ایران قادر به رهبری جهان اسلام نیست/ عظمت انقلاب و نظام اسلامی روز به روز در حال افزایش است

به گزارش خبرگزاری فارس از استان سمنان، سردار سرلشکر قاسم سلیمانی بعد از ظهر امروز در نخستین سالگرد سردار شهید حاج حسن شاطری، رئیس هیئت ایرانی ستاد بازسازی لبنان در شبستان اعظم آستان مقدس امامزاده یحیی (ع) سمنان اظهار داشت: گر چه امروز در ادامه حرکت‌های گذشته، شماری از کشورهای اسلامی مدعی رهبری جهان اسلام هستند و برای دستیابی به این عنوان تلاش می‌کنند، اما هیچ کشوری جز ایران نمی‌تواند این مسئولیت خطیر را بر عهده گیرد.

وی تصریح کرد: از گذشته‌های بسیار دور تاکنون کشورهایی نظیر مصر، عربستان سعودی و پاکستان مدعی رهبری جهان اسلام بوده‌ و برای آن تلاش‌های بسیاری نیز انجام داده‌اند؛ اما هیچ یک از این کشورها جز ایران قادر به پذیرش این مسئولیت خطیر نیستند.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: هیچ کدام از این کشورهای مدعی به واسطه غیاب دو عنصر مهم در عالم اسلامی‌‌شان قادر به رهبری جهان اسلام نیستند و این دو عنصر به طور انحصاری در اختیار جمهوری اسلامی ایران است.

وی گفت: «حمایت از مبارزان و جریان‌های انقلابی و اسلامی» و نیز «دفاع از مسلمانان و اسلام ر مقابل تجاوزاتی که به جهان اسلام صورت می‌گیرد»، ایران را قادر ساخته است تا رهبری جهان اسلام را بر عهده گیرد.

سلیمانی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران در این دو بعد به طور انحصاری عمل می‌کند، گفت: بعید است کشوری بتواند هم‏چون ایران این نقش را بر عهده گیرد؛ چرا که سایر کشورهای اسلامی در اساس خود چنین قابلیتی ندارند.

* دشمن برای مقابله با نظام دائماً تاکتیک‌های خود را تغییر می‌دهد‌

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت:‌ دشمنان اسلام و انقلاب همواره برای مقابله با نظام اسلامی، تاکتیک‌های خود را تغییر می‌دهند؛ اما نمی‌توانند فروغ جاویدان انقلاب را خاموش کنند.

سلیمانی اظهار کرد: دشمنان، اصراری که بر دشمنی با جمهوری اسلامی ایران دارند را در طول 35 سال که از عمر انقلاب می‌گذرد، همواره نشان داده‌اند و استمرار ددمنشی‌ها و دشمنی‌های آنها با نظام اسلامی به واسطه عظمت انقلاب و تأثیرگذاری آن در جهان است.

وی گفت: دشمنان انواع تاکتیک‌ها را برای مقابله با نظام جمهوری اسلامی ایران و اهمیت و عظمت انقلاب آزمایش کرده‌اند؛ چرا که به خوبی ماهیت انقلاب و بزرگی آن را درک می‏کنند.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: امروز شدت دشمنی معاندان نظام بیشتر نمایان می‌شود؛ چرا که عظمت انقلاب و نظام اسلامی روز به روز در حال افزایش است.

سلیمانی افزود: در بُعد شناخت عظمت انقلاب اسلامی باید بیشتر کار شود و دانست که بزرگی نظام اسلامی، در افزایش دشمنی‌‌ها با نظام تأثیر اساسی دارد.

+ نوشته شده در  ساعت   توسط شاندیزی  | 

 بدين وسيله به اطلاع كليه شهروندان عزيز مي رساند خبر منتشر شده در برخي سايت هاي خبري مبني بر پلمب مجموعه پديده از طرف شهرداري شانديز كذب مي باشد و تكرار اين گونه مطالب غير واقعي قابليت پيگرد قانوني خواهد داشت .

لازم بذکراست بعضی سایتهای خبری به دروغ مدعی توقف عملیات ساختمانی بزرگترین پروژه گردشگری کشور یعنی شرکت پدیده شاندیز نموده بودند که این خبر ازسوی شهرداری تکذیب شده است وصحت ندارد.

+ نوشته شده در  ساعت   توسط شاندیزی  | 

خراسان

سرزمین علم فرهنگ ادب هنر و سیاست ایران


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  ساعت   توسط شاندیزی  | 

معرفی یک سایت مهم مذهبی

برای شمامنتظران حقیقی حضرت ولیعصر(عج )

***

نشانی سایت جنبش سایبری ۳۱۳امام زمان :

http://www.jc313.ir/

موضوعات ومطالب مهم سایت عبارتنداز:

فراماسونری -آخرالزمان-سخنرانی -مهدویت-دجال -جنگ نرم -جنبش سایبری ۳۱۳-امام زمان و...

این سایت به عنوان پیوندوبلاگ لینک شده است که می توانید ازطریق وبلاگ شاندیزبه آن دسترسی

 داشته باشید.

+ نوشته شده در  ساعت   توسط شاندیزی  | 

تازه‌هاي مطبوعات
 
منبع :روزنامه خراسان - مورخ پنج‌شنبه 1392/11/24 شماره انتشار 18623
 
 
اعتماد

در آستانه 22 بهمن تعدادي از زندانيان سياسي بند 350 که اکثرا ماه هاي آخر دوران محکوميت خود را طي مي کردند، شامگاه دوشنبه 21 بهمن 1392 از زندان آزاد شدند. درميان اين آزاد شدگان برخي از زندانيان حوادث پس از انتخابات 88 حضور دارند.

شرق

اين روزنامه در گفت و گويي با جواد جهانگيرزاده از اعضاي هيأت رئيسه مجلس به موضوع پخش فيلم فاضل لاريجاني در مجلس توسط احمدي نژاد پرداخته است. در بخش هايي از اين گفت و گو آمده است: آن چيزي که از اقوال شنيدم اين است که برخلاف ديگر لاريجاني ها، «فاضل لاريجاني» آدم ساده اي است و پيچيده نيست. شايد هم طمع دنيا بوده يا هر چيز ديگري... قطعا کار «فاضل لاريجاني» خلاف بوده. همچنين کار ديگراني که چنين زمينه اي را فراهم کرده بودند هم درست نبوده، بخشي از آن هم طراحي بوده...خيلي ها معتقد بودند احمدي نژاد بنا داشت تا با پخش آن فيلم لاريجاني را تخريب کند و او را از ورود به عرصه انتخابات رياست جمهوري باز دارد... همه متفق القول چنين نظري داشتند اما خب اصولا آن موقع ايشان تمايلي براي ورود به انتخابات نداشتند، نه سال ۸۸ و نه در انتخابات اخير.

آرمان

در نشست شوراي انجمن دفاع از آزادي مطبوعات، فائزه هاشمي به عنوان رئيس، بدرالسادات مفيدي به عنوان نايب رئيس و عباس صفايي فر به عنوان دبير و سخنگوي اين انجمن انتخاب شدند. اين انجمن سال 1377 ايجاد شد و در سال 1380 مجوز خود را از وزارت کشور گرفت.

آرمان

مرضيه افخم که نخستين سخنگوي زن وزارت خارجه کشورمان است، چندي پيش ازدواج کرده است. اين ازدواج در روز ميلاد پيامبر (ص) صورت گرفته است. بر اساس اين گزارش،افخم با يکي از همکارانش که از کارشناسان وزارت خارجه است، ازدواج نموده است.

شرق

منصور حقيقت پورنايب رئيس کميسيون امنيت ملي در گفت وگو با اين روزنامه خبر داده  که پشت  پرده حمله به سخنراني علي لاريجاني و سفارت انگليس يکي بود.

آرمان

جسد 4 ايراني که 6 روز پيش در يکي از مناطق ترکيه مفقود شده بودند پيدا شد. رسانه هاي ترکيه روز يکشنبه با پرداختن به اين مساله اعلام کردند: پليس ترکيه جسد 4 ايراني که 6 روز پيش در منطقه اي در اين کشور در برف هاي اين منطقه گرفتار و مفقود شده بودند را بعد از بررسي ها و عمليات جست وجو پيدا کردند.

اعتماد

سيد ابوالحسن مختاباد در اين روزنامه نوشت:ماجراي مواجهه تيم رسانه اي دولت در دو قضيه انتخاب مجري (اولي براي رييس جمهور ودومي براي جشنواره فيلم فجر) نمونه اي از بي تدبيري هاست که اگر استمرار يابد قطعا به پاشنه آشيل دولت در اين حوزه تبديل خواهد شد.

منبع:روزنامه خراسان

+ نوشته شده در  ساعت   توسط شاندیزی  | 

راهپیمایی۲۲بهمن۹۲

                  گزینه روی میز مردم ایران

 

میلیون‌ها ایرانی به خیابان‌ها آمدند
شور مردم امروز بسیار شبیه به شور مردم در سال 1357 بود؛ شوری که برای مقایسه اش، کافی است تا گزیده ای از تصاویر این دو روز مبارک را کنار هم قرار داد. «تابناک» نیز چنین کرد تا در عصر 22 بهمن 1392، یاد جوانان انقلابی باشیم که بنایی نو در ساختار سیاسی این کهن بوم بنا نهادند.
کد خبر: ۳۷۷۸۴۷
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۷:۱۳ - 11 February 2014
در سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، ملت ایران در سراسر کشور علی الخصوص در پایتخت کشورمان با حضور گسترده در راهپیمایی 22 بهمن ماه، عهدی دوباره با آرمان های انقلاب، امام و رهبر معظم انقلاب بستند و بار دیگر به جهانیان نشان دادند مردمان این دیار همچنان با وحدتی کم نظیر، مقابل بدخواهان این کشور صف کشیده اند.

پس از بیانیه هایی که گروه‌ها و تشکل‌های سیاسی، انجمن‌های دانشجویی و طلاب، خانواده معظم شهدا و ایثارگران و شخصیت های سیاسی و فرهنگی در روزهای اخیر مبنی بر دعوت از مردم برای حضور گسترده تر از هر سال در راهپیمایی امسال داشتند، سیل جمعیت مردم ولایتمدار ایران از صبح امروز، خیابان های اصلی شهرهای بزرگ را در نوردید و در پایتخت نیز خیابان های انقلاب و آزادی تا میدان آزادی و تمامی خیابان‌های منتهی به این دو خیابان اصلی، با جمعیت عظیمی مواجه بود.

فیلم: حماسه ملت ایران از 22 بهمن 57 تا 22 بهمن 92

در طول مسیرهای راهپیمایی ضمن سر دادن شعارهایی همچون «مرگ بر آمریکا»، «این همه لشکر آمده، به عشق رهبر آمده»، «نه سازش، نه تسلیم، یار خامنه‌ای هستیم»، «خونی که در رگ ماست، هدیه به رهبر ماست»، پلاکاردهایی با مضمون «ما مشتاق گزینه‌های روی میزیم»، «ما همه مصطفاییم، دشمن‌آمریکاییم» و ... در دست داشتند.

همچنین راهپیمایان پلاکاردهایی در دست داشتند که ضمن درج تصاویر فرماندهان نیروهای مسلح از جمله سرلشکر سیدحسن فیروزابادی رییس ستاد کل نیروهای مسلح، سردار سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران و امیر سرلشکر عطاءالله صالحی فرمانده کل ارتش، نوشته شده بود: «آقای کری! ما برای نبرد بزرگ آماده‌ایم» و در واقع به تهدیدکنندگان ایران برای عقب نشینی از مواضع سیاسی شان هشدار داده بود که ملت ایران عزتمندانه پشت سرداران سپاه اسلام است.

شور مردم امروز بسیار شبیه به شور مردم در سال 1357 بود؛ شوری که برای مقایسه اش، کافی است تا گزیده ای از تصاویر این دو روز مبارک را کنار هم قرار داد. «تابناک» نیز چنین کرد تا در عصر 22 بهمن 1392، یاد جوانان انقلابی باشیم که بنایی نو در ساختار سیاسی این کهن بوم بنا نهادند. تماشای این ویدئو را از دست ندهید.

 
 
 
 
 
 
 
+ نوشته شده در  ساعت   توسط شاندیزی  | 

برخی قائلند که اعتدال میانه حق و باطل است، مثلا در یک نشریه می خواندم: که انسان نمی تواند طوری زندگی کند یا موضع بگیرد که هم رضایت اهل حق را بگیرد و هم اهل باطل را . این میانه روی نیست. بلکه نفاق و دو رویی است .
-
دولت یازدهم با شعار اعتدال توانست اقبال عمومی را بدست آورد و پیروز کارزار انتخابات شود. یکی از چالش های اساسی دولت یازدهم از ابتدای روی کارآمدن معنایابی و تعریف اعتدال در حوزه های مختلف سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی یوده است. البته برای رفع این نقصان چند کنفرانسی با موضوع اعتدال نیز برگزار شده و همچنین گاهی بعضی از افراد در دولت جدید نیز به رمزگشایی از واژه اعتدال پرداخته اند اما همچنان این خلا پابرجاست.

 عده ای معتقدند در ایران دو طرز فکر و رویکرد که یکی اصلاح طلبی و دیگری اصولگرایی بیشتر وجود ندارد. در واقع رویکرد اعتدالی گفتمان نیست بلکه یک خط مشی در یکی از این دو رویکرد است.  در همین رابطه «تابناک» در گفت و گو با «جهانبخش ایزدی» محقق و استاد دانشگاه موضوع اعتدال و عملکرد دولت یازدهم در چارچوب شعار اعتدال را مورد بررسی قرار داده است.

ایزدی در پاسخ به سئوالی پیرامون انتخاب شعار اعتدال توسط یازدهم عنوان داشت،  یک دلیل اتخاذ رویکرد اعتدالی می تواند این باشد که اقای روحانی به اقبال مردم نسبت به اعتدال تفطن و توجه داشته است. از این حیث معیار انتخاب اعتدال همان اقبال عمومی است. رویکرد اعتدال حاصل واکنش عمومی به شرایط سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، بین المللی و مدیریتی حاکم بر کشورهای چند سال گذشته است به باور اینجانب مزاج جامعه مستعد تغییر گردیده بود. 

دولت های نهم و دهم به مثابه عامل و قریب تجربه کامیابی نداشت. نوع مدیریت و خط مشی آن مایه نگرانی و تداوم آن از منظر علم الاجتماع مقرون به صحت و صواب نبود. در عرصه خارجی بیش از آنکه تهاجمی باشد؛ تقابلی بود. ادبیات نامتعارف و ناموزونی داشت.

وی ادامه داد، پروتکل های دیپلماتیک در بسیاری از سفرها رعایت نمی شد و مالاً وجهه فرهنگی و تمدنی کشور مخدوش شده بود. تصمیمات ناسنجیده و عمدتا برمدار شخصی و غیرحرفه ای می گرفت. روابط ما با کشورهای متعدد غربی وعربی به سطح نازلی کاهش یافته بود. در عرصه داخلی نیز ثبات مدیریتی کشور متلاطم و به هر بهانه ای یکی عزل و دیگری نصب می شد. مصوبات اجرا نشده فراوانی که سطح مطالبات عمومی را افزایش داد به یادگار گذاشت. 

تورم ، رکود و بی انضباطی مالی در مقایسه با گذشته به سطح بالایی ارتقا یافته بود و در عین چالش با گذشته برای آینده نیز یک سیستم رویارویی بر بستری از تخیل و توهم با طعم مدیریت جهان ترسیم گردیده بود. عرصه نرم فرهنگ نیز به دلیل خود کنترلی های زیاد از حد از هر گونه خلاقیت خالی شده بود و نقدهای حرفه ای با نخبه کشی و مواضع  تازش گونه مواجه گردید.

بر این سیاق ، شعار اعتدال و اعتدال گری در جامعه ای که مزاج آن حاجت به تغییر داشت بارور افتاد. از این جهت رمز باروری کنش اعتدال و اقبال عمومی به آن محصول واکنش به شرایط واقعیت جغرافیایی معرفتی، مختصات متنوع آن و کنش منطق موقعیت است.

 

این کارشناس مسائل سیاسی در ادامه در پاسخ به اینکه آیا اعتدال به مثابه یک گفتمان است یا یک خط مشی گفت، دو نکته را باید روشن ساخت. اول آنکه می توان پذیرفت که، اعتدال در سیاست یک چیزی است و اعتدال در مدیریت چیز دیگری است و لزوما اولی به دومی نمی انجامد. 
 به عنوان مثال: برخی اعتدال را یک رویکرد اخلاقی می دانند، برخی آن را در مقابل افراطی گری می بینند. برخی اعتدال را یک مفهوم بدیهی غیرقابل تعریف معنا می کنند. برخی اعتدال را مفهومی کلی و قاب دار می شناسند. برخی اعتدال را در میانه گفتمان، راهبرد، رویکرد و برنامه واجد نوسان می دانند. برخی اعتدال را یک خط مشی تلقی می کنند که هیچ خاستگاه و جایگاهی در مکاتب سیاسی و جامعه شناسی ندارد. 

شخصا معتقدم که اعتدال بن مایه های تاریخی و فلسفی و اندیشگی دارد. تحول عمده در اندیشه اعتدال بیشتر معطوف به آثار متاخر است که مستقل از حد و سط در نظریه های سیاسی دانشمندانی چون رالز و پوپر به چشم می خورد.

ایزدی افزود، البته که برخی اعتدال و اعتدالگرایی را نوعی راه سوم و حرکت در میانه جناح های سیاسی موجی در کشور و یا نوعی راست مدرن می دانند که در گذشته هم میل به ظهور و بروز داشته، اما کامیاب نبوده است. اعتدال گرایی در فرهنگ سیاسی ایران قدمتی بیش از یک قرن دارد. مطلبی که مایل هستم تاکید کنم آن است که هم اعتدال گرایی عصر مشروطه دولتی مستعجل بوده و هم کنش میانه یا راه سوم در فضای پس از انقلاب ناموفق بوده است. جمعیت دفاع از ارزش ها در فضای انتخابات 76 نماد روشن این داوری است. 

در انتخابات بعدی ریاست جمهوری هم شعارهای میانه مثل اینکه اصلاح طلبان در گذشته مانده اند و اصولگرایان در حال بلکه باید راهی به سوی آینده گشود که قرین توفیق نبوده است. بر این اساس اگر در پی اعتدال به معنای اعم باشیم، کارنامه کامیابی نداشته و اگر در پی اعتدال به معنای اخص باشیم، مساله شخصی می شود و ترجمان نوعی خط مشی اعتدالی است تا مشربی فکری فلسفی که زیر بنای اعتدال را تشکیل می دهد. از این جهت هیچ حزب یا جناحی را نمی توان برشمرد که نه اصلاح طلب باشد و نه اصولگرا تا بگوییم یک نیروی سوم بوجود آورده است. 

وی ادامه داد، برخی قائلند که اعتدال میانه حق و باطل است، مثلا در یک نشریه می خواندم: که انسان نمی تواند طوری زندگی کند یا موضع بگیرد که هم رضایت اهل حق را بگیرد و هم اهل باطل را . این میانه روی نیست. بلکه نفاق و دو رویی است و یا این جمله که: برخی معتقدند منظور از اعتدال یعنی حد میانه بین اراده شریعت و اراده عمومی، یعنی اگر انسان خیلی به دنبال دین برود، این افراط است و اگر اصلا به دین کار نداشته باشد و در پی حرف مردم و اراده مردم و رای اکثریت باشد. این هم یعنی بی دینی محض و تفریط. پس باید راهی بین شریعت و ارده عمومی را برگزید. اصلا کفر حقیقی همین است که اسم این کار در ادبیات امروز التقاط است.

حقیقت آن است که موارد فوق و نظائر انها هیچ ارتباطی به مقوله اعتدال و اعتدال گرایی ندارد، زیرا حق و باطل شاخص های خود را دارند و هیچگاه قابلیت تبدیل به یکدیگر و ظرفیت جمع شدن ندارند. حق و باطل مقولاتی این نه آنی اند و نه این همانی که سنتزی به نام اعتدال بوجود آوردند. جریان اعتدال می تواند تفکری هم این باشد و هم آن و یا اندیشه ای نه این و نه آن باشه. یعنی امکان اجتماع و ارتفاع دارد اما مشروط به این که وجهی مشترک داشته است.

ایزدی در پایان گفت، برای ارزیابی کارنامه دولت یازدهم در پیروی و یا تقید به خط مشی اعتدالی اندکی زمان لازم است. اما از آن مهمتر مستلزم تبیین شاخص ها و مختصات نظری و عینی استدلال و راهبرد اعتدالی از سوی رئیس جمهور به عنوان حاصل اعتدال است. به باور اینجانب دولت نباید اهمیت امر نظری و کار تئوریک را وانهد یا نادیده بگیرد.

بصیرت در نظر منشاء شجاعت و ظرافت در عمل است. شاخص سازی و تبیین اعتدال معیار و مکیال لازم را برای ارزیابی بهینیه عملکرد دولت فراهم می سازد و دولت بهتر می تواند از عملکرد خود دفاع نماید. در غیر این صورت،  جناح ها و جریان های سیاسی و حزبی در مقام تعریف اعتدال متناسب با مرامنامه و نظام نامه فکری خود برآمده و منظومه ای نامتوازن و ناموزون توام با تعابیر غیر منطبق بر یکدیگر ارائه می نمایند. بدیهی است در چنین شرایطی انرژی دولت صرف رفع و یا دفع شبهات احتمالی می شود.تجربه دولت های پیشین در عدم معنادهی به اصلاحات و عدالت اصولگرایانه تجربه گرانی است که فراروی دولت یازدهم قرار دارد.
منبع:تابناک
+ نوشته شده در  ساعت   توسط شاندیزی  | 

جلوه هایی ازمعجزات امام حسن عسکری (ع)

(بسم الله الرحمن الرحیم)

پیش گفتار

یکی از موضوعات مهمی که در بحث نبوت و امامت مطرح است، موضوع اعجاز یا معجزه است.

 جلوه هایی از معجزات امام حسن عسکری (ع) (1)

 

اگر کسی بپرسد: چرا پیامبران به معجزه نیاز دارند؟
در کوتاه سخن می توان گفت: به این دلیل که نبوت و پیامبری، بزرگ ترین منصب و مقامی است که به گروهی از پاکان بشریت داده شده است؛ این منصب بر جان و دل جامعه ها حکومت می کند؛ بدین جهت مدعیان دروغین و افراد شیاد، ممکن است آن را ادعا نموده و از آن سوء استفاده کنند. از این رو، اگر مردم سخن هر مدعی پیامبری را بپذیرند، هرج و مرج لازم آید و اگر هیچ یک را نپذیرند، نتیجه اش گمراهی و دور افتادن از رهنمودهای پیامبران واقعی است. بنابراین باید نشانه هایی همراه مدعیان حقیقی باشد تا امتیاز آنان را از مدعیان دروغین بنمایاند و آشکار سازد، و این همان موضوع «معجزه» است.
درباره امامت نیز سخن بالا به گونه ای قابل طرح است که در بحث های اعتقادی به تفصیل آمده است. اکنون اگر سؤال شود: چه تفاوتی میان کارهای خارق العاده دیگران با معجزات پیامبران و امامان (علیهم السلام) وجود دارد؟ در پاسخ به دو جمله کوتاه بسنده کرده و توضیح بیشتر را در کتاب های مربوطه می توان ملاحظه کرد:
1.بعضی از کارهای خارق العاده از افراد غیر مؤمن سر می زند؛ مانند مرتاضان که بر اثر انجام ریاضت هایی امور عجیب و غریبی انجام می دهند. اما کار آنان متکی به قدرت محدود بشری است، در حالی که معجزات پیامبران و امامان (علیهم السلام) بدون آن ریاضت ها و متکی بر قدرت بی پایان خداوند و نامحدود است.
2.اگر برای کسانی از اهل ایمان و فرزانگان کار خارق العاده ای رخ دهد و به قول معروف اهل «کرامت» باشند، این کار آنان توأم و همراه با ادعای پیامبری یا امامت نیست، در حالی که کار خارق العاده آن وقت نام «معجزه» به خود می گیرد که همراه با ادعای نبوت یا امامت باشد. یکی از راه های شناخت امامان (علیهم السلام) همین معجزات است، اگرچه راه های دیگری نیز برای شناخت آن بزرگواران وجود دارد.
در این نوشتار به جلوه هایی از اعجاز امام حسن عسکری (علیه السلام) می پردازیم.

طی الارض امام (علیه السلام) به گرگان

راوندی به سند خود نقل کرده است که جعفر بن شریف جرجانی می گوید:
سالی عازم حج شدم و در «سامرّا» نزد امام عسکری (علیه السلام) رسیدم. شیعیان، مال زیادی را توسط من برای آن حضرت فرستاده بودند. خواستم از حضرت بپرسم که آنها را به چه کسی بدهم؟ اما پیش از این که چیزی بگویم، فرمود: آنچه با خود آورده ای به مبارک، خادم من بده!
من نیز چنان کردم. سپس گفتم: در گرگان شیعیانت به شما سلام می رسانند. فرمود: آیا بعد از اتمام مناسک حجّ به آنجا برمی گردی؟
گفتم: آری. فرمود: تو بعد از صد و هفتاد روز، به گرگان می رسی. و در آغاز روز جمعه، سه روز گذشته از ماه ربیع الآخر، به آنجا وارد می شوی. به آنها بگو که من نیز پایان همان روز، آنجا می آیم. برو که رهیافته ای! خدا تو را و آنچه با خود داری سالم نگه خواهد داشت. بر خانواده ات وارد می شوی و برای پسرت، شریف فرزندی به دنیا خواهد آمد، اسمش را صلت بن شریف بن جعفر بن شریف بگذار. و خداوند او را بزرگ می گرداند و از دوستان ما خواهد شد.
گفتم: ای فرزند رسول خدا! ابراهیم بن اسماعیل جرجانی از شیعیان شما است و بین دوستانت بسیار کار خیر انجام داده و هر سال بیش از صد هزار درهم از ثروت خود را به آنان می دهد.
فرمود: خدا به ابراهیم بن اسماعیل، به خاطر رفتارش با شیعیان ما پاداش دهد، گناهان او را بخشیده و فرزند سالمی به او روزی خواهد کرد که حق را می گوید، به او بگو که حسن بن علی گفت: نام پسرت را «احمد» بگذار.
آنگاه از پیش آن حضرت رفته و مناسک حج را انجام دادم. و خدا مرا سالم نگه داشت تا اینکه روز جمعه، از ماه ربیع الآخر، در ابتدای روز همچنان که امام (علیه السلام) فرموده بود، به گرگان رسیدم. دوستان و آشنایان برای تبریک به دیدارم آمدند. به آنها گفتم که امام حسن عسکری (علیه السلام) وعده داده است که تا پایان امروز اینجا بیاید، پس آماده شوید تا پرسش ها و حاجت های خود را از او بخواهید.
همین که نماز ظهر و عصر را خواندند، در خانه من گرد آمدند. به خدا سوگند! چیزی متوجه نشدیم جز اینکه امام آمد و وارد خانه شد. ابتدا او بر ما سلام کرد، آنگاه ما به استقبالش رفتیم و دستش را بوسیدیم.
سپس فرمود: من به جعفر بن شریف وعده داده بودم که آخر همین روز به اینجا بیایم. نماز ظهر و عصر را در سامرّا خواندم و به سوی شما آمدم تا تجدید عهد نمایم. و اکنون در میان شما هستم تا پرسش ها و حاجت های خود را مطرح سازید.
نخستین کسی که پرسش نمود، «نضر بن جابر» بود. او گفت: ای فرزند رسول خدا! چند ماه است که چشمان پسرم آسیب دیده است، از خدا بخواه تا بینایی را به او برگرداند.
حضرت فرمود: او را بیاور، پس دست مبارکش را به چشمان وی کشید، بینایی او به حالت اول برگشت، آنگاه مردم یکایک می آمدند و نیازهای خود را مطرح می کردند و حضرت نیز برای آنها دعا می نمود و نیازهایشان را برآورده می ساخت. سپس حضرت، همان روز به سامرّا برگشت.(1)

رام شدن درندگان

شیخ کلینی نقل کرده است:
علی بن محمد به نقل از بعضی دوستانش گوید: امام حسن عسکری (علیه السلام) را به شخص ماهر و کارکشته ای ــ که گویا از نگهبانان باغ وحش بوده ــ سپردند [تا نزد او زندانی باشد]. او بر حضرتش سخت می گرفت و آزارش می داد، زنش به او گفت: وای بر تو! از خدا بترس، نمی دانی چه شخصی در منزل تو است؟! و شایستگی حضرت را برای او بیان کرد و گفت: من درباره او بر تو نگرانم. مرد گفت: [اکنون که چنین گفتی] او را میان درندگان می اندازم. و همین کار را هم کرد. آنگاه امام را دیدند که به نماز ایستاده و درندگان گرد او هستند...(2)

رام شدن استر چموش

شیخ کلینی به سند خود چنین آورده است:
احمد بن حارث قزوینی گوید: من با پدرم در سامرا بودم و پدرم رسیدگی به چهارپایان اصطبل امام حسن عسکری (علیه السلام) را بر عهده داشت. مستعین (خلیفه عباسی) استری داشت که در زیبایی و بزرگی مانند نداشت، ولی از سواری دادن و لجام و زین گرفتن سرپیچی می کرد. رام کنندگان ستور بر سرش ریخته بودند و چاره ای برای رام کردن آن نیافته بودند، یکی از همدمان خلیفه گفت: ای امیرمؤمنان! چرا دنبال (امام) حسن «ابن الرضا» نمی فرستی تا بیاید، یا این استر را سوار شود و یا استر وی را بکشد تا از دستش راحت شوی؟!
خلیفه نزد ابو محمد (امام عسکری (علیه السلام)) فرستاد، پدرم نیز همراه او بود. پدرم گوید: وقتی که حضرت وارد خانه شد، من با او بودم، نگاهی به استر کرد که در صحن منزل ایستاده بود، آنگاه به سویش رفت و دست بر کپلش گذاشت، استر را دیدم که عرق از بدنش سرازیر است. سپس امام نزد مستعین رفت و سلام کرد، مستعین او را خوش آمد گفت و نزدیک خود نشانید، و گفت: ای ابا محمد! این استر را لجام گذار.
حضرت به پدرم گفت: ای غلام! لجامش گذار، مستعین گفت: خود شما لجامش گذارید. حضرت رو لباسی اش را کنار گذاشت و برخاست و استر را لجام کرد و به جای خود بازگشت و نشست. مستعین گفت: ای ابا محمد! آن را زین بگذار، حضرت به پدرم فرمود: غلام! آن را زین گذار. باز خلیفه گفت: خود شما زین بگذارید. امام دوباره برخاست و استر را زین گذاشت و برگشت.
مستعین گفت: میل دارید سوارش شوید؟ فرمود: آری. آنگاه بر آن سوار شد، بدون اینکه سرکشی کند و در میان منزل آن را براند، راندنی تند و آرام و بهترین راندنی که ممکن است، سپس برگشت و فرود آمد.
مستعین گفت: ای ابا محمد! آن را چگونه دیدی؟ فرمود: ای امیرمؤمنان! در زیبایی و مهارت رفتار، مانندش ندیده ام و چنین استری جز امیرمؤمنان را شایسته نیست. خلیفه گفت: ای ابا محمد! امیرمؤمنان هم شما را بر آن نشانید (و به شما بخشید). حضرت به پدرم فرمود: غلام! آن را بگیر. پدرم آن را گرفت و افسار کشید.(3)

نشان دادن بوستان ها و نهرهای روان

یکی از یاران امام عسکری (علیه السلام) در زندان به حضور حضرت رسید، و هنگامی که تنها بود، عرض کرد: شما حجت خدا در زمین هستید و در «خان الصعالیک» (4) بازداشت شده اید؟!
امام با دست مبارک خود اشاره کرد و فرمود: نگاه کن! آن مرد هنگامی که دید در اطراف آن حضرت، باغ های سرسبز و نهرهای روان قرار دارد، شگفت زده شد. امام فرمود: «حیث ما کنّا هکذا، لسنا فی خان الصعالیک؛ هر جا ما باشیم، همین طور است. ما در «خان الصعالیک» نیستیم!(5)

بیرون آوردن طلا از زمین

شیخ کلینی به سندش چنین نقل کرده است:
ابوهاشم جعفری گوید: از نیازمندی خود به امام حسن عسکری (علیه السلام) شکایت کردم، حضرت با تازیانه اش به زمین کشید و به گمانم با دستمالی روی آن را پوشانید و پانصد اشرفی بیرون آورد و فرمود: «یا أبا هاشمٍ خذ و أعذرنا؛ ای ابا هاشم! بگیر و ما را معذور دار (که مقدار آن کم است یا دیر به تو رسید)».(6)

سخن گفتن به زبان های گوناگون

نصیر خادم گوید: بارها می شنیدم که امام حسن عسکری (علیه السلام) با غلامان ترک و رومی و صقالبی خود به لغت و زبان خودشان سخن می گفت. شگفت زده شده با خود می گفتم: این شخص که در مدینه به دنیا آمد و تا [پدرش] ا

 

مام هادی (علیه السلام) وفات کرد، پیش کسی نرفت و
کسی او را ندید [که پیش وی درس بخواند یا با اهل زبان های دیگر گفتگو کند]! من این موضوع را در دل داشته و با خود گفتگو می کردم، که حضرت به من روی کرد و فرمود:
«إنّ الله تبارک و تعالی بیّن حجّته من سائر خلقه بکلّ شیءٍ و یعطیه اللّغات و معرفة الأنساب و الآجال و الحوادث و لو لا ذلک لم یکن بین الحجّة و المحجوج فرق؛ (7) همانا خدای تبارک و تعالی حجت خود را با سایر مردم در همه چیز امتیاز بخشیده و شناخت زبان ها، نسبت ها، مرگ ها و پیش آمدها را به او عطا فرموده و اگر چنین نبود، میان حجت خدا و مردم (امام و مأموم) فرقی نبود».

آگاه بودن از امور پنهان

اسماعیل بن محمد، از نوادگان عباس بن عبد المطلب گوید: سر راه حضرت عسکری (علیه السلام) نشستم. چون بر من گذشت، از نیازمندی خود به او شکایت کردم و سوگند خوردم که یک درهم یا بیشتر از آن ندارم و صبحانه و شام هم ندارم. امام فرمود:
«تحلف بالله کاذباً و قد دفنت مائتی دینارٍ و لیس قولی هذا دفعاً لک عن العطیة، أعطه یا غلام ما معک؛ (8) به نام خدا سوگند دروغ می خوری در صورتی که دویست دینار زیر خاک پنهان نموده ای؟! من این سخن را برای نبخشیدن به تو نمی گویم. ای غلام! هر چه همراه داری به او بده».
غلامش صد دینار به من داد، سپس رو به من کرد و فرمود: «إنّک تحرمها أحوج ما تکون إلیها؛ هنگامی که به آن دینارهای زیر خاک نیاز شدیدی داری، از آنها محروم می شوی». و راست فرمود و چنان شد که او گفت؛ زیرا دویست دینار زیر خاک پنهان کردم و با خود گفتم: پشتیبان و پس انداز روز بیچارگی ام باشد، سپس برای انجام کاری به شدت ناچار و نیازمند شدم و درهای روزی به رویم بسته شد، آنجا را کندم تا دینارها را بردارم، اما معلوم شد پسرم جای آنها را دانسته و برداشته و فرار کرده و چیزی از آنها به دست من نرسید.(9)
-------------------------------------------------
+ نوشته شده در  ساعت   توسط شاندیزی  | 

تذکر دادسراي عمومي و انقلاب مشهد به خريداران املاک
خراسان رضوي - مورخ پنج‌شنبه 1392/11/17 شماره انتشار 18618

داديار پيشگيري از وقوع جرم دادسراي عمومي و انقلاب مشهد به خريداران املاک واقع در شمال غرب مشهد تذکر داد.«بخشي محبي» اعلام کرد: با توجه به اعلام مراجع سياسي مبني بر اين که مطابق تقسيمات کشوري روستاهاي «صفي آباد، حسين آباد و جلدک» جزو بخش شانديز و آرامگاه فردوسي (توس) و اراضي واقع در بولوار آرامگاه جزو بخش مرکزي شهرستان است و به لحاظ اين که توس اخيرا به مشهد مقدس ملحق شده، لازم است خريداران و مشاوران املاک توجه جدي را به موضوع کاربري املاک و استعلام از مراجع ذي صلاح از جمله شهرداري منطقه ۱۲، بخشداري شانديز و دهياران منطقه داشته باشند تا با مشکلات حقوقي و کيفري مواجه نشوند.به گفته وي گزارش هايي مبني بر خريد و فروش اراضي واقع در اطراف توس به حوزه معاونت اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم دادسراي عمومي و انقلاب مشهد واصل شده است.

+ نوشته شده در  ساعت   توسط شاندیزی  | 

ادیان زنده دنیا کدامند؟!

(بسم الله الرحمن الرحیم)

دين بر دو قسم است،

دين الهي:

و آن عبارت از ديني مي‌باشد كه توسط پيامبران از طرف خداوند براي بشر آورده شده باشد. دين الهي دين توحيدي و دين ابراهيمي نيز ناميده مي‌شود.(1) پس مؤسس دين الهي خداوند بوده و به انسان هيچ ربطي ندارد.

دين غير الهي:

به ديني گفته مي‌شود كه به خداوند ربطي ندارد و شخص معيني از ميان انسانها آن را تأسيس كرده است. و مراد از دين زنده ديني است كه در عصر حاضر كم و يا زياد در بين افراد جامعه پيروان و طرف‌داراني داشته باشد. با توجه به تعاريف فوق به (9) دين زنده دنيا به طور مختصر اشاره مي‌شود:


 

1 . دين اسلام:

  اين دين آخرين دين الهي است كه خداوند آن را با نبوت حضرت محمد ـ صلي الله عليه و آله ـ «1396 سال» پيش ازاين، براي هدايت بشر فرستاده است. كتاب مقدس اين دين «قرآن كريم» مي‌باشد كه متشكل از «114» سوره است.

اصول عقايد: اصول عقايد اين دين عبارت‌ است از: «توحيد» يعني اعتقاد به وحدانيت و يگانگي خداوند. و «نبوت» يعني اعتقاد به نبوت تمام انبياء و «معاد» يعني اعتقاد به قيامت و تمام متعلقات آن. البته «امامت» و «عدل» در نزد مذهب شيعه نيز از اصول دين شمرده مي‌شود.

دين اسلام داراي فروع عملي مي‌باشد كه مهمترين آن‌ها عبارت‌اند از:‌نماز، روزه ماه مبارك رمضان، حج خانه خدا، زكات، خمس، امر به معروف و نهي از منكر، جهاد، تولي و تبري.

از نظر كلامي و اعتقادي دين اسلام به دو مكتب كلامي با زيرمجموعه‌هاي آن به نام مذهب شيعه و مذهب سني تقسيم شده است. و از نظر فقهي و فروع عملي پنج مذهب در دين اسلام وجود دارد كه عبارت‌اند از: مذهب جعفري و دوازده امامي، مذهب حنفي، مذهب شافعي، مذهب مالكي و مذهب حنبلي.

امروز تقريباً بيش از يك ميليارد نفر كه در كشورهاي اسلامي و سراسر دنيا به سر مي‌برند پيرو دين اسلام هستند.

 2 . دين مسيحيت:

  اين دين، قبل از اسلام از طرف خداوند رسميت داشته است و پيامبر اين دين حضرت عيسي ـ عليه السلام ـ است كه به صورت اعجاز از مادرش حضرت مريم ـ سلام الله عليها ـ در (2004) سال پيش از اين، متولد گرديده و بعد توسط خداوند به آسمان رفت و به عقيده مسلمين او هنوز زنده است.

كتابي كه از طرف خداوند به حضرت عيسي ـ عليه السلام ـ نازل گرديده «انجيل» نام دارد(2) و لكن در مسيحيت امروز كه مسيحيت تحريف شده است كتاب آن به نام «كتاب مقدس» ياد مي‌شود كه شامل دو بخش «عهد عتيق و عهد جديد» مي‌باشد. عهد عتيق كه به زبان «عبري» و «كلداني» نوشته شده است، همان كتاب مقدس يهوديان است كه مشتمل بر 39 كتاب مي باشد و عهد جديد كه به زبان يوناني نوشته شده مشتمل بر چهار انجيل، مرقس، يوحنا، متي و لوقا و برخي كتاب هاي ديگر است كه در مجموع داراي 27 كتاب مي‌باشد.(3)

اصول عقايد: مسيحيت معتقد به تثليث مي‌باشد، حضرت عيسي ـ عليه السلام ـ را پسر خدا دانسته و مجموع مسيح، روح‌القدس و خداوند را، به عنوان پروردگار و معبود مي‌پرستند.

شعائر و فروع عملي: در مسيحيت شعائر هفت‌گانه معروف است كه عبارت‌اند از: «تعميد»، «تدهين»، «عشاي ربّاني»،‌ «اعتراف و توبه» در نزد كشيشان، «ورود به كليسا» و «تشريفات محتضر». مسحيت داراي سه مذهب مي‌باشد كه عبارت‌اند از: «كاتوليك»،‌«ارتودكس» و «پروتستان».

3 . دين يهودي:

 دين يهود نيز از اديان الهي شمرده مي‌شود، و پيامبر آن حضرت موسي ـ عليه السلام ـ است كه در سال 1350 ق.م در زمان رامسيس دوم (فرعون) در مصر متولد شده و در زمان پسر رامسيس به پيامبري مبعوث گرديده است.كتاب مقدس اين دين كه بر حضرت موسي ـ عليه السلام ـ فرستاده شده است «تورات» نام دارد ولكن فعلاً تورات اصلي وجود ندارد، بلكه كتاب رايج آنان «عهد عتيق» است كه در سال «457 ق.م» توسط «عزرا» و جمعي ديگر از يهوديان نوشته شده است.(4)

اين كتاب در مجموع داراي «39» كتاب بوده كه پنج «سِفر» آن در اول كتاب به نام «تورات» معروف است. فرقه‌هاي دين يهود عبارت‌اند از: صدوقيان، سامريان، اسنييان، قرائيم و...(5) اكثر اعتقادات دين يهود مبتني بر خرافات و يك سلسله اساطير مي‌باشد كه خودشان ساخته‌اند.

 4 . دين زردشت يا مجوس:

 در متون اسلامي طرفداران اين آيين را از جمله اهل كتاب شمرده‌اند و خود زردشتيان نيز دين خود را الهي مي‌دانند. بنا بر يك قول دين مجوس توسط «زردشت» كه در حدود 660 ق.م متولد گرديده در بلخ تأسيس شده و به اطراف انتشار يافته است.

كتاب مقدس اين دين «اوستا» نام دارد كه متشكل از پنج بخش به نام‌هاي «يسنا» يعني سرودها و «ويسپرد» يعني دعاها و ستايش و «ونديداد» يعني داد بر ضد ديوها و «يشتها» يعني ستايش در مدح خداوند و «خرده اوستا» كه عبادات روزانه ماهيانه و سالانه در آن درج شده، مي‌باشد. اصول و عقايد زردشت عبارت‌اند از: 1 . زردشت پيامبري است كه از طرف اهورا مزدا مبعوث گرديده است.

2 . اهورا مزدا آفريدگار همه عالم است و تنها او شايسته عبادت مي‌باشد. 3 . اهورا مزدا، اراده قدوسي و علوي خود را به وسيله روح مقدس و نيكونهاد به فضيلت مي‌رساند. 4 . اعتقاد به روح پليد در برابر روح پاك 5 . نفس انسان ميدان دائمي براي نبرد خير و شر است. 6 . بعد از تكميل دور و زمان خير كه اهورا مزدا باشد، پيروز گرديده و شرّ مغلوب مي‌گردد. 7 . زردشت از قيامت و آخرالزمان نيز سخن گفته است.(6)

 5 . دين صابئي:

 خود صابئين كه در خوزستان و عراق بسر مي‌برند دين خود را به حضرت يحيي كه خداوند او را از صاحبان كتاب و احكام معرفي كرده است.(7) نسبت مي‌دهند و لكن علامه طباطبايي مي‌فرمايد: دين صابئي ممتزج از دين مجوسيت و يهوديت است.(8) كتاب‌هاي مقدس دين صابئي عبارت‌اند از: كنيزاربا، ادرافشادهين، قلستا، سدرا دنشماتا، ديونال، اسفر ملواشي ايناني، دهيقل، تفسير پغره و دساتير. صابئين علاوه بر اينكه به خداوند و معاد و خلقت آدم مانند اعتقادات يهوديان اعتقاد دارند، ستارگان را نيز تقديس نموده و آنها را مي‌پرستند. عبادات و اعمال ديني صابئين عبارت است از: دعا و اذكار، نماز، روزه كه عبارت است از نخوردن گوشت به مدت سي و شش روز و غسل تعميد.

6 . دين هندويي:

  اين دين غير الهي و قديمي‌ترين دين زنده دنيا مي‌باشد. اين دين در ابتداء بنام دين ودايي ناميده مي‌شده است. كتابهاي مقدس دين ودايي يا هندويي عبارت‌اند از: «ريگ ودا» يعني قطعه‌هاي حمد و ستايش «سامه ودا»، «يجورودا» و «اتروما ودا» در اين مرحله نام خدايان آنان «ايندرا» و «ادونا» بوده و در مرحله دوم كه توسط برهمنان در آن تحول ايجاد مي‌شود دو كتاب‌ بنامهاي «برهمنه‌ها» و «اوپا نيشاد» بر كتاب‌هاي چهارگانه اضافه مي‌گردد و اصول عقايدشان را چنين بيان مي‌كنند.

1 . برهمن مبدأ و منتهاي عالم است

2. آتمن يعني روح و گوهر هستي در پس پرده جسم همه موجودات وجود دارد. 3 . اعتقاد به تناسخ.

در دين هندويي سه خدا مورد پرستش قرار مي‌گيرد كه عبارت‌اند از: «برهما» خداي خلقت، «ويشنو» خداي زندگي و «شيوا» خداي مرگ. دين هندويي معتقد به نظام طبقاتي است و طبقات آنان عبارت‌ است از: برهمن‌ها (روحانيون و انديشمندان) كشاترياها (حكام و جنگجويان) وايشيه‌ها (كشاورزان و صنعت‌گران» شودراها (پائين‌ترين طبقه جامعه).(9)

7 . دين جين:

اين دين غير الهي بوده و مؤسس آن مهاويرا نام دارد. مهاويرا خودش چيزي نمي‌پرستيد، اما پيروانش او را مي‌پرستند. متون مقدس آيين جين عبارت‌اند از: اگمه‌ها يعني فرائض و سيدهانتاها يعني ذخاير، اصول عقايد دين جين عبارت است از:

1 . عبادت و پرستش مهاويرا 2 . زهد، رياضت، تواضع و عدم كينه‌جوئي 3 . اجتناب از دوستي. و دشمني چون به نظر جايني‌ها دوستي و دشمني هر دو از صورت‌هاي وابستگي بشمار مي‌آيند.
جايني داراي دو فرقه مهم مي‌باشد: 1 . سپيد جامگان (آشوتامبارا) 2 . آسمان جامگان (ديگ امبارا) دين جايني از محدوده هندوستان به بيرون نتوانسته نفوذ بكند.(10)

8 . دين بودايي:

 اين دين نيز غير الهي بوده و توسط شخصي به نام «سيدراتا» كه بعدها به نام «بودا» معروف گرديد در هندوستان تأسيس گرديد. دين بودايي نيز مانند دين جين بعد از اينكه بودا خواست در دين هندويي اصلاحات ايجاد كند. به وجود آمده است. بودا نه خودش را پيامبر مي‌دانست و نه خدا و نه تجسمي از آلهه پس در دين بودائي در ابتداء هيچ نوع آلهه و يا خالق عالم ديده نمي‌شود، ولي در طول گذشت زمان كم‌كم بودا به عنوان معبود و يك امر مقدس در نزد پيروان او تبديل گشته است.

دين بودايي امروز در سرزمين سيلان، برمه، كامبوج، تايلند، چين، كره، ژاپن، تبت و مغولستان رائج مي‌باشد. فرقه‌هاي بودايي عبارت‌اند از: هينايانا، مهايانا و لاما.

9 . دين كنفوسيوس:

 اين دين غيرالهي بوده و توسط شخصي به نام كنفوسيوس كه اسم اصلي او «كونگ چيو» بوده ودر سال 551 ق.م در ايالت «شانتونگ» چين متولد گرديده، تأسيس شده است.

كتب ديني كنفوسيوس كه خود او نوشته است عبارت‌اند از: شوچينگ (تاريخ)،‌شي‌ چينگ(شعر)، لي چي (شعائر) يي چينگ (تحولات) و چون چيو (سالنامه). خود كنفوسيوس ادعا پيامبري و هيچ چيز ديگري را كه دلالت بر تقدس او بكند نكرده است ولكن در نزد پيروانش رفته رفته به عنوان معبود تبديل گشته و در حال حاضر در معابد پرستيده مي‌شود.(11)

   ------------------------------------------------------

 • پاورقی:

 • 1. ربّاني گلپايگاني، علي، تاريخ اديان و علم كلام، منشورات مؤسسه امام صادق ـ عليه السلام ـ ص الف.
  • 2. آل عمران:3.
  • 3. تاريخ اديان و علم كلام، ص 68.
  • 4. همان، ص 56 و توفيقي،كتاب مقدس مسيحيان، منشورات مؤسسه امام صادق ـ عليه السلام ـ ، ص4.
  • 5. رباني گلپايگاني، علي، تاريخ اديان و علم كلام، منشورات مؤسسه امام صادق ـ عليه السلام ـ ص 61 ـ 63.
  • 6. همان، ص 40.
  • 7. مريم:14.
  • 8. طباطبائي، محمدحسين، الميزان، جامعه مدرسين حوزه علميه قم، ج1، ص196، بي تا.
  • 9. هيوم، رابرت، اديان زنده جهان، ترجمه دكتر عبدالرحيم گواهي، دفتر نشر فرهنگ اسلامي، اول، 1369، ص 38.
  • 10. همان، ص 81.
  • 11. همان، ص167 ـ 168.
  • جام

+ نوشته شده در  ساعت   توسط شاندیزی  | 

دانشمندان با استفاده از DNA و از طریق ترمیم استخوان‌ها و اسکلت برجای مانده از یک انسان، موفق شدند نمایی کلی از چهره وی را ترسیم کنند.

صراط: به نقل از پایگاه خبری عالم‌الغریب، دانشمندان موفق شدند، با استفاده از DNA و استخوان‌های برجای مانده یک انسان که قدمت آن به 7 هزار سال قبل باز می‌گردد، اسکلت وی را ترمیم کرده و نمایی کلی از وی را به دست آوردند.

این دانشمندان می‌گویند که این انسان 7 هزار سال قبل می‌زیسته و استخوان‌های او را در غاری در منطقه «کانتاپریا» در شمال اسپانیا پیدا کردند.

آنها براساس DNA به دست آمده از این استخوان‌های این فرد، حدس می‌زنند که وی دارای پوستی گندمگون با موهایی سیاه و چشمانی آبی درخشان بوده است.

آنچه تعجب این پژوهشگران را 2چندان کرده آن است که آنها در این قدیمی ژن‌هایی آفریقایی و اروپایی توامان یافته‌اند.

استخوان‌های این مرد ما قبل تاریخ در غار «لابرنا 1» کشف شده که 5 هزار پا زیر زمین و در سلسله کوه‌های «سانتندر» در شمال غربی اسپانیا واقع شده است.


+ نوشته شده در  ساعت   توسط شاندیزی  | 

افزايش 5 برابري صادرات محصولات گلخانه اي خراسان رضوي

کارشناس مسئول گل وگياه جهادکشاورزي استان خراسان رضوي گفت:بهبودکيفيت وبالا رفتن ميزان توليدموجب افزايش5 برابري محصولات گلخانه اي استان شده است.

مهردادميرحسيني در گفت وگو با ايسنا تصريح کرد:درسطح استان خراسان رضوي حدود 109 هکتارگلخانه وجود دارد که مشهد،چناران،فريمان،شانديز و طرقبه ازعمده ترين مناطق گلخانه اي استان به شمار مي روند.

وي با اشاره به اينکه توليد محصولات گلخانه اي در دو گروه خوراکي و زينتي است، افزود: خيار، گوجه فرنگي، توت فرنگي، فلفل رنگي و انواع کلم در گروه محصولات خوراکي گلخانه اي توليد شده و گل هاي شاخه بريده مانند رزهلندي، ژربرام،  آنتوريوم و لي لي ريوم محصولات زينتي استان را شامل مي شوند.کارشناس مسئول گل و گياه جهادکشاورزي استان تاکيد کرد: گلخانه هاي استان حدود 468 بهره بردار داشته که موجب اشتغال زايي بيش از هزار و 500 نفر در استان خراسان رضوي شده است.ميرحسيني اظهارکرد: با توجه به افزايش صادرات محصولات گلخانه اي استان محصولاتي نظير گل هاي شاخه بريده و زينتي به کشورهايي چون آسياي ميانه،  افغانستان و کشورهاي عربي خليج فارس صادر مي شود.وي عنوان کرد:گلخانه هاي استان طي سال هاي اخير از نظر فني و استانداردهاي ساخت و ساز توليد پيشرفت بسياري يافته همچنين در توسعه روش مدرن و کشت بدون خاک رتبه اول تا سوم کشور را کسب کرده است.کارشناس مسئول گل و گياه جهادکشاورزي استان بيان کرد: پايين بودن دانش فناوري موجب عدم توسعه گلخانه هاي خراسان رضوي در دهه هاي گذشته شده، که امروزه با پيشرفت  فناوري و دانش فني کشت، گلخانه ها در همه مناطق استان افزايش يافته است.ميرحسيني خاطرنشان کرد: توسعه هزار هکتاري گلخانه هاي استان از برنامه هاي مديريت باغباني جهاد کشاورزي است که تحقق اين امر مستلزم فراهم شدن تسهيلات و امکانات و عدم مشکلات و پيچيدگي هاي اداري در اخذ پروانه است

+ نوشته شده در  ساعت   توسط شاندیزی  | 

تعطيلي تعدادي ازمدارس مشهد و برخي مناطق خراسان رضوي براي چهارمين روزپياپي

به دليل بارش برف، برودت هوا و لغزندگي سطح معابر و جاده ها، مدارس تعدادي از شهرستان هاي خراسان

 رضوي امروز (سه شنبه ۱۵بهمن ماه) براي چهارمين روز پياپي، در نوبت صبح تعطيل است. به گزارش خراسان،

 روابط عمومي اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوي شب گذشته اعلام کرد: با توجه به بارش برف، برودت

 هوا و لغزندگي سطح معابر مدارس کليه مقاطع تحصيلي شهرهاي درگز و نوخندان در نوبت صبح امروز تعطيل

 است.همچنين مدارس ابتدايي و متوسطه اول (راهنمايي قديم) سبزوار، ششتمد و داورزن امروز در نوبت صبح

تعطيل اند.درمقطع ابتدايي نيز مدارس نواحي ۷گانه مشهد، تبادکان، گلبهار، فريمان، قوچان، سرخس، طرقبه،

شانديز، چناران، خوشاب و جغتاي امروز در نوبت صبح تعطيل مي باشند.

+ نوشته شده در  ساعت   توسط شاندیزی  | 

 درمراسمي باحضور معاون پرورشي مدير کل آموزش و پرورش استان،«سيداحمد باقري»به عنوان مدير

جديد آموزش وپرورش طرقبه شانديز معرفي شد.

 

 

+ نوشته شده در  ساعت   توسط شاندیزی  | 

جانشین فرمانده کل سپاه/
از واقعه تاسوعای 3 سال پیش تاکنون، 11 تلاش انتحاری انجام گرفت که همه آنها در نطفه خفه شده‌اند.
سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با حضور در برنامه زنده تلویزیونی «نگاه یک» به بررسی توان دفاعی و اقتدار نظامی ایران اسلامی در سی و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی پرداخت.

سردار سلامی در این برنامه با اشاره به واکاوی نقش انقلاب اسلامی در ایجاد یک الگوی موفق برای آزادی ملتهای مسلمان و مستضعف در شرایط برده داری مدرن، گفت: انقلاب اسلامی ایران در حقیقت منطق جدیدی در عرصه روابط بین الملل وارد کرد.

وی با بیان اینکه تا آن زمان تقریبا همه ملتهای مسلمان تحت سیطره امریکا بودند، انقلاب اسلامی ایران را نقطه آغاز یک دومینوی سیاسی دانست و گفت: انقلاب ایران بزرگترین خطر برای توسعه سیاسی امریکا در جهان اسلام بود که با تکیه بر ارزشهای اسلامی شکل گرفت.

سلامی انقلاب اسلامی ایران را یک شوک استراتژیک سیاسی برای آمریکا دانست و گفت: آمریکا با انقلاب ایران یک فضای مانور بزرگ را از دست داد و با افت کیفی در توسعه قدرت خود مواجه شد لذا به عکس‌العمل‌ها و واکنش‌های سرسختانه برای مقابله با این انقلاب دست زدند.

وی گفت:‌ انقلاب اسلامی ایران نقشی فراتر از کاهش منافع آمریکا در منطقه داشت و در حقیقت با پیدایش یک منطق جدید در عرصه جهانی وقوع یک تمدن نوین براساس ارزش‌های اسلامی در جهان را نوید می‌داد و آمریکا نگران تکرار این انقلاب در دیگر کشورها است.

جانشین فرمانده سپاه با بیان اینکه منطقه ملت‌های مسلمان دارای ذخایر انرژی و ژئوپلتیک با اهمیت است، گفت: اگر اتحاد بین ملت‌‌های مسلمان برقرار شوند قادر هستند فضای تنفسی غرب و آمریکا را به قدری تنگ کنند که حتی برای رژیم صهیونیستی هیچ فضای برای تنفس نباشد.

سلامی با اشاره به اظهارات مقامات آمریکایی مبنی بر اینکه گزینه نظامی را در مقابل ایران روی میز دارند، تصریح کرد: معمولاً در یک نبرد دیپلماتیک، هر طرفی که دارای منطق و اقتدار دیپلماتیک باشد هرگز از واژه‌های نظامی استفاده نمی‌کند و آمریکایی‌ها در جریان مذاکرات ایران و غرب در 2حوزه منطق سیاسی و اقتدار دیپلماتیک دچار ضعف بوده و در واقع فاقد اقتدار دیپلماتیک هستند و قدرت اعمال نفوذ ایده‌های خود را به طرف مقابل ندارند.

سلامی افزود: وقتی آنها با سرسختی و مقامت سیاسی روبه‌رو باشند چاره‌ای جز رجوع به سایر مؤلفه‌های قدرت ندارند.

سلامی ادامه داد: ما با اینکه دارای قدرت نظامی فوق العاده ویرانگر و مخرب و تهاجمی هستیم، و قادریم منافع قدرتهای بزرگ را در هر سطحی به مخاطره بیندازیم ولی در تعامل دیپلماتیک از قدرت نظامی سخن نمی‌گوییم.

سلامی ادامه داد: اساساً آمریکایی‌ها در روابط بین‌الملل فاقد منطق سیاسی هستند و تلاش می‌کنند از منطق قدرت به جای قدرت منطق استفاده کنند.

جانشین فرمانده کل سپاه افزود: آمریکایی‌ها غالباً در محاسبات خود اشتباهات فراوانی دارند که باعث می‌شود رویکردهای غلطی اتخاذ کنند وگرنه باید از تاریخ نزدیک عبرت بگیرند که قدرت نظامی‌شان نتوانسته مولد مؤلفه قدرت باشد.

وی گفت: استفاده از ادبیات نظامی در فاز اول، یک عملیات روانی است که فکر می‌کنند با استفاده از ادبیات تهدید می‌توانند در تغییر نگرش و انعطاف ما موفق بوده و ما را وادار به عقب‌نشینی کنند.

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه آمریکایی‌ها دچار جهل استراتژیک شدند و فهم عمیقی از عناصر قدرت در جمهوری اسلامی ایران ندارند، تأکید کرد: هنوز آمریکایی‌ها نمی‌دانند با چه ادبیاتی باید با ملت ایران صحبت کنند و این ادبیات آنان، نشان از فقدان دانش تاریخی مسئولان آمریکایی دارد.

سلامی اضافه کرد: شرایط استراتژیک برای اعمال قدرت نظامی از سوی آمریکا در هیچ نقطه‌ای از جهان وجود ندارد و صرف داشتن قدرت نظامی به مفهوم توانایی و قابلیت برای به کارگیری آن قدرت نیست.

به گزارش فارس، وی تصریح کرد: قدرت نظامی در زمینه سایر عوامل قدرت مفهوم پیدا می‌‌کند و آنها باید واکنش‌های طرف مقابل را دقیق بررسی کنند چرا که کسی که می‌خواهد تصمیم بر اعمال قدرت نظامی علیه کشوری کند باید قواعد بازی جنگ را خوب بداند.

جانشین فرمانده کل سپاه گفت: آیا آنها می‌توانند دامنه‌های یک جنگ گسترده را با جمهوری اسلامی ایران مهار کنند؟ آیا می‌توانند منافع حیاتی خود را در منطقه در مقابل تهاجم‌های پایان‌ناپذیر ایران حفظ کنند؟ آیا می‌توانند از تلفات سنگین روزانه بیش از حد تحمل آمریکا جلوگیری کنند؟ آیا می‌توانند امنیت انرژی را در منطقه در برابر ظرفیت عظیم تهاجمی ما را حفظ کنند؟ آیا می‌توانند ناوگان دریایی‌شان را و امنیت رژیم صهیونیستی را حفظ کنند؟ و آیا می‌توانند مطمئن باشند انرژی‌های متراکم جهان اسلام و ظرفیت‌های بالقوه مقابله با آمریکا که تبدیل به ساختار پیچیده و ویرانگر شده است را مهار کنند؟ آیا می‌توانند آرمان‌های ملت‌هایی که آرزوی مقابله با آمریکا را دارند، درک می‌کنند و آیا می‌توانند ضربات موشکی ما را تحمل کنند؟

سلامی افزود: توسعه قدرت دفاعی و ساختارهای ما به شکلی توسعه یافته که نه تنها می‌توانند منافع حیاتی ایران را حفظ کند بلکه منافع حیاتی دشمن را در منطقه در هر سطحی با خطر مواجه خواهند کرد.

وی ادامه داد: گزینه نظامی آمریکا برای ما فرقی نمی‌کند. آنها می‌توانند از این گزینه استفاده کنند اما باید مسئولیت پیامدهای ویرانگر آن را هم بپذیرند.

جانشین فرمانده کل سپاه در ادامه گفت: آیا آمریکایی‌ها امروز در موقعیت اقتصادی هستند که بتوانند یک جنگ با ابعاد جغرافیایی و شدت و گستره نامشخص و زمانی طولانی را تحمل کنند در صورتی که کشورشان بزرگترین بدهکار در جهان است.

سلامی افزود: حداقل تا به امروز آمریکا به دلیل مداخله در کشور عراق به لحاظ اقتصادی 3 هزار میلیارد دلار هزینه داده است.

سلامی در ادامه گفت: امروز آیا آمریکایی‌ها نفوذ سیاسی اجتماعی ایران در عراق را نمی‌بینند؟ روند برای آمریکایی‌ها معکوس شده و به شکلی در آمده که آمریکایی‌ها هزینه می‌کنند و دیگران منافع می‌برند.

وی ادامه داد: امروز با اقدامات و حمایت آمریکا از تروریسم، این پدیده به صورت سیال در مرزهای شرقی اروپا فعال است و با پایان یافتن ماجراها در سوریه، تروریست‌ها نفوذ خود را در اروپا توسعه خواهند داد. آیا آمریکایی‌ها توانسته‌‌اند در سوریه به نتایج مثبتی برسند؟

جانشین فرمانده کل سپاه افزود: آمریکایی‌ها امروز توان مداخله در کشوری مثل سوریه را هم ندارند؛ کشوری که چند سال درگیر جنگ داخلی است. اما آمریکایی‌ها حتی نتوانسته‌اند عملیات نظامی انجام دهند چرا که زمینه‌ها و عواملی که اعمال قدرت نظامی را برای آنها تسهیل می‌کند، برای سال‌های سال در این منطقه از بین رفته و امروز آنها در یک فرسایش قدرت نظامی و سیاسی و اجتماعی قرار گرفته‌اند.

به گزارش فارس، وی ادامه داد:‌ امروز بیشترین سود آمریکایی‌ها از قدرت نظامی‌شان در ارعاب و ترس قدرت نظامی نهفته است که البته در خصوص ایران هیچ تأثیری ندارد چون راهبردهای دفاعی خود را براساس یک نبرد موفق در برابر آمریکایی‌ها طراحی کرده‌ایم که مدام به‌روز می‌شود و براساس تحول قدرت نظامی آمریکا و دیگران شکل گرفته است.

جانشین فرمانده کل سپاه تصریح کرد: ما مجبور بودیم دامنه‌های اشراف اطلاعاتی‌مان را در مقیاس‌های استراتژیک به گونه‌ای توسعه دهیم که در تحولات و گسترش و استعداد و حجم و نقاط قوت و ضعف و دکترین‌ها و تاکتیک‌های عملیاتی آنها نفوذ کنیم.

سلامی افزود: آمریکا می‌تواند علیه ایران سناریوهای مختلفی مثل تهاجم هوایی، موشکی و زمینی محدود داشته باشد که همه این سناریوها شناسایی شده تمام احتمالات ممکن بررسی شده و اشراف ما بر این موارد و راهبردهای عملیاتی کامل است.

وی تصریح کرد: ما استراتژی نظامی آمریکا را تشخیص داده، آنها را بررسی کرده و توانمندی‌های خودمان را نیز شکل داده‌ایم و نقاطی که در آمریکا ایجاد شوک می‌کند را شناسایی کرده‌ایم.

وی گفت: اگر ما می‌گوییم آمریکا قادر نیست دست به عملیات نظامی علیه ایران بزند به این دلیل نیست که فکر می‌کنیم آنها علیه ما عملیات نظامی نمی‌کنند بلکه ما براساس اینکه آنها عملیات نظامی انجام می‌دهند، آماده هستیم.

جانشین فرمانده کل سپاه خاطرنشان کرد: اینکه آنها علیه ما عملیات نظامی انجام می‌دهند، یک فرض قطعی است ولی ما زمانی به مذاکره روی آوردیم که قدرت نظامی ما اثبات شده است.

سلامی با بیان اینکه دامنه‌های قدرت نظامی ما جزو اسرار نظام است، گفت: اما بخشی از آن گفته می‌شود تا جهالت استراتژیک دشمن را رفع کنیم.

وی تأکید کرد:‌ تمام مبادی عملیات دشمن در منطقه در هر سطح و حجم و مکانی زیر آتش ما است. اشراف لحظه‌ای روی این نقاط را گسترش دادیم و همه آنها را شناسایی و تعقیب می‌کنیم و کاملاً بر منافع حیاتی دشمن مسلط هستیم.

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه ظرفیت‌های عظیمی در محیط‌های بیرونی شکل گرفته است، گفت: حز‌ب‌الله دارای سطح گسترش عمیقی در منطقه است؛ انسان‌هایی که در رویای یک نبرد سرنوشت‌ساز هستند.

سلامی افزود: در کنار اینها، قدرت دریایی ما براساس یک نبرد دریایی سرنوشت‌ساز در هر سطحی کاملاً آماده بوده و موشک‌های کروز و بالستیک ما نیز به درجه بالایی از دقت رسیدند.

وی تصریح کرد: موشک‌های بالستیک ما با سرعتی چند برابر صوت می‌توانند وارد جو زمین شده و هدف‌های متحرک را منهدم کنند. پدافند هوایی قدرتمند ما نیز فضای را برای پرنده‌های دشمن به شکل قابل توجهی ناامن کرده‌اند و پهبادهای ما علاوه بر عملیات‌های شناسایی می‌توانند عملیات تهاجمی انجام داده و مثل یک موشک کروز عمل کنند.

جانشین فرمانده کل سپاه افزود: هزاران گردان روی زمین وجود دارد که از استقلال و تمامیت ارزی ما به شکلی رویایی دفاع می‌کنند و هر کس بخواهد با زبان تهدید یا تحقیر با ملت ما صحبت کنند باید بدانند که ما هیچ مرز جغرافیایی برای مقابله با او نمی‌شناسیم و دامنه‌های برخورد را به هیچ مرزی محدود نمی‌کنیم البته دشمن نیز این پیام‌ها را درک کرده است.

سلامی افزود: ما از امام‌مان یاد گرفتم که به دشمن بگوییم اگر بخواهند با دین ما مقابله کنند با همه دنیای آنها مقابله می‌کنیم و ضربه‌ای به آنها می‌زنیم که از درون متلاشی شوند. ما براساس دیدگاه‌ها و تدابیر رهبرمان آماده می‌شویم.

وی تصریح کرد: امروز قدرت نظامی ما فراتر از دامنه انتظار قدرت‌های بزرگ گسترش یافته است.

جانشین فرمانده کل سپاه تصریح کرد: مقامات سیاسی و دیپلمات‌ها و عزیزانی که در عرصه دیپلماتیک هسته‌ای خطوط مقدم سیاسی ما را شکل می‌دهند با اقتدار و اعتماد به نفس و مسلط از منافع ملت دفاع کنند. ما ظرفیتی عظیم و مستحکم برای سیاست خارجی هستیم و قدرت نظامی ما پشتوانه‌ای برای تیم هسته‌ای است.

سلامی افزود: مردان هسته‌ای بدانند در برابر قدرت‌هایی نشسته‌اند که دارای ضعف‌های بزرگی هستند و ما هیچ نگرانی نداریم و از مسئولان خود اعتماد به نفس، استحکام و تعقیب منافع ملی را طلب می‌کنیم.

سلامی افزود: شیب توسعه قدرت ایران شگفت‌انگیز است و ما در میدان‌هایی سخت، مورد آزمایش قرار گرفتیم و در جنگ رشد پیدا کردیم و به تدریج دامنه‌های قدرت‌مان بیشتر شد و اگر دفاع مقدس نبود، امروز سپاه در این ابعاد، بزرگ نمی‌شد.

به گزارش فارس، وی گفت: آمریکایی‌ها وقتی در طبس سوختند در سال‌های پایان جنگ در خلیج فارس وارد نبرد دریایی مستقیم با ما شدند، هواپیمای مسافربری ما را زدند و بعد از آن وارد جنگ‌های دیگر مثل تحریم اقتصادی، تهاجم فرهنگی، عملیات روانی و جنگ‌های اطلاعاتی و نیابتی شدند که باز هم موفق نبوده‌‌اند و ما روز به روز پیشرفت کردیم.

جانشین فرمانده کل سپاه تأکید کرد:‌ آنها دانشمندان ما را در خیابان‌ها ترور کردند اما باز ما به علوم روز دنیا دست یافتیم و ماهواره‌های‌مان سینه فضا را شکافت و به انرژی هسته‌ای رسیدیم.

سلامی خاطرنشان کرد:‌ شاید دلیل اینکه آمریکایی‌ها از ادبیات نظامی استفاده می‌کنند، این است که فکر می‌کنند تحریم اقتصادی ما را به پای میز مذاکره رسانده اما آنها بیایند شاخص‌های اقتصادی ایران و آمریکا را مقایسه کنند. سفره‌های مردم ما و خودشان را مقایسه کنند. امروز دولت ما به ضعیف‌ترین تا ثروتمندترین مردم یارانه می‌دهد. چه کسی می‌گوید تحریم اقتصادی آنها روی ما تأثیر گذاشته است؟

وی با بیان اینکه آمریکا نزد ملت ایران تبرئه نشده است، گفت: اصلاً نباید خوش‌رفتاری مسئولان سیاسی ما، آنها را به اشتباه بیندازد خوش‌رفتاری خصیصه ایرانی‌ها است اما پشت این رفتار خوش، خاطره ظلم‌های آمریکایی‌ها وجود دارد.

سلامی با بیان اینکه همه دستاوردها و پیشرفت‌های ایران حاصل مقاومت است، اظهار داشت: مقاومت ریشه در اعتقادات اصیل ما دارد و ما از عاشورا ریشه گرفته‌ایم.

جانشین فرمانده کل سپاه افزود: مقاومت اسلامی مانند مقاومت اسلامی فلسطین، حزب‌الله لبنان و هسته‌های مقاومتی که در مقابل هواداران و جیره‌خواران نظام سلطه وجود دارد، بخش لاینفکی از اعتقاد، باور و سیاست‌های ما است.

سلامی تأکید کرد: ما نمی‌توانیم نسبت به مسلمانان مستضعف بی‌تفاوت باشیم آنها بخشی از منابع حیاتی ما هستند و ما قاطعانه از آنها دفاع می‌کنیم. هر کجا علیه مسلمانان ظلمی شود، مسلماً می‌ایستیم و این رسالت ما است.

وی با اشاره به شکل‌گیری گروه‌های تکفیری گفت: حامیان گروه‌های تکفیری معین هستند و سلسله جنبان و مرکز اصلی این توطئه خطرناک، آمریکا و رژیم صهیونیستی است آنها از تضعیف مسلمانان لذت می‌برند و از طرفی هم یکسری از این کشورها و دولت‌های مرتجعی که وابستگان سیاسی آمریکا هستند به دنبال تسلط و نفوذ در منطقه هستند اما باید بدانند پژواک و بازتاب این حرکت دامن خود آنها را خواهد گرفت.

سلامی افزود: البته اروپایی‌ها مقداری به این واقعیت واقف شده‌اند که کسانی که در سوریه آموزش نظامی می‌بینند و شارژ ایدئولوژیک می‌شوند، وقتی برگردند، کشورهای دیگر را با این بحران مواجه می‌کنند.

جانشین فرمانده کل سپاه تصریح کرد: با این وجود، ایران با ساختار اطلاعاتی منسجم و روحیه‌ای سرشار دارای محیطی امن است و از واقعه تاسوعای 3 سال پیش تاکنون، 11 تلاش انتحاری انجام گرفت که همه آنها در نطفه خفه شده‌اند.

سلامی در پایان، در خصوص آخرین وضعیت پهپاد RQ170 گفت: کار مهندسی معکوس و بهینه‌سازی این پهپاد ادامه دارد و به نقاط خوبی رسیده‌ایم. البته پهپاد ترکیبی از سیستم های متنوع است و در صورت جواب دادن همه این‌ها، این ابرسیستم قابل ارائه است و ما به سرعت در حال نهایی کردن کار هستیم. هرچند ما پهپادهای بسیار خوبی در همان تراز و ساخت داخل داریم که در حال پرواز هستند و RQ نیاز فوری ما نیست.
+ نوشته شده در  ساعت   توسط شاندیزی  | 

در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ؛

جان کری درباره تحریم‌ها به ظریف چه گفت؟

محمد جواد ظریف، وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران، روزهای پرکاری را در کنفرانس امنیتی مونیخ در آلمان ‌می‌‌گذراند. پس از دیدار با شماری از مقامات بین‌المللی طی دو روز اخیر، یکی از مهم‌ترین دیدارهای ظریف، دیدار امروز وی با جان کری، وزیر خارجه آمریکا بود.

-
محمد جواد ظریف، وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران، روزهای پرکاری را در کنفرانس امنیتی مونیخ در آلمان ‌می‌‌گذراند. پس از دیدار با شماری از مقامات بین‌المللی طی دو روز اخیر، یکی از مهم‌ترین دیدارهای ظریف، دیدار امروز وی با جان کری، وزیر خارجه آمریکا بود.

به گزارش «تابناک»، ساعتی پیش، وزرای خارجه ایران و آمریکا‌ در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ با یکدیگر دیدار و گفت‌و‌گو کردند.

گفته می‌شود، محور اصلی این دیدار، بحث درباره دور جدید مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ بوده که قرار است در وین برگزار شود.

«جن پساکی»، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، دیدار کری با ظریف را تأیید نمود، ولی در عین حال از بیان جزئیات این دیدار خودداری کرده است.

با این حال، «جفری گلدبرگ»، خبرنگار آتلانتیک در صفحه توئیتر خود نوشته، در این دیدار، جان کری به ظریف گفته ایالات متحده به اعمال همه تحریم‌های باقی‌ مانده علیه ایران ادامه می‌دهد.

ایران و گروه ۱+۵ در ماه نوامبر به توافقی دست یافته‌اند که بر مبنای آن، در ازای اعمال محدودیت‌هایی از سوی ایران بر فعالیت‌های هسته‌ای خود، بخشی از تحریم‌های غرب و از جمله آمریکا علیه ایران کاهش می‌یابد. این توافق‌نامه که اجرای آن از بیستم ژانویه آغاز شده، یک دوره موقتی شش ماهه را در بر می‌گیرد؛ هجدهم فوریه نیز دور جدید مذاکرات هسته‌ای به منظور رسیدن به توافق نهایی ‌در وین آغاز خواهد شد. 

تکمیلی

یکی از مقامات وزارت خارجه آمریکا در گفت‌و‌گو با «رویترز»، خبر گلدبرگ درباره دیدار ظریف و کری را تأیید کرده است.

این مقام آمریکایی گفته است: «جان کری بر اهمیت مذاکره دو طرف بر اساس حسن نیت و نیز رعایت اصول برنامه اقدام مشترک از سوی ایران تأکید کرده است. وی همچنین تصریح نموده که ایالات متحده به اعمال تحریم‌های موجود ادامه خواهد داد». 
+ نوشته شده در  ساعت   توسط شاندیزی  | 

هشدارها درباره سونامی سرطان در ایران
سونامی سرطان، رشد سرطان و هشدار درباره سرطان؛ اینها عناوینی است که این روزها از گوشه و کنار به گوش می‌رسد...
پارسینه-گروه اجتماعی: سونامی سرطان، رشد سرطان و هشدار درباره سرطان؛ اینها عناوینی است که این روزها از گوشه و کنار به گوش می‌رسد و هر چند گه گداری تکذیب می شود اما هرچه هست بی‌ارتباط با واقعیت‌ها نیست.

بر اساس آمار ، سرطان رتبه سوم مرگ‌ومیرها در ایران را به‌خود اختصاص داده است بعد از تصادفات در رتبه دوم و بیماری‌های قلبی و عروقی در رتبه اول. اما ریشه این بیماری خانمان‌برانداز چیست؟ چرا ایرانی‌ها اینقدر به سرطان‌های رنگارنگ مبتلا می‌شوند؟ چه اتفاقی در ایران افتاده که باعث رشد شتابان سرطان در کشور شده است؟پاسخ در نگاه اول ساده است. سرطان هم ناشی از عوامل زمینه‌ای و هم عوامل ناشناخته است. به‌عنوان مثال در مورد سرطان ریه مهم‌ترین عامل، سیگار و دخانیات است. مصرف دخانیات در کشور 15درصد است اما دو شاخص موجود در این مصرف آن را خطرناک‌تر می‌کند؛ یکی کاهش سن مصرف دخانیات و افزایش طول مصرف در دوران عمر و در نتیجه افزایش ابتلا به سرطان ریه می‌شود و دیگری افزایش خانم‌های مصرف‌کننده دخانیات که سبب رشد سرطان ریه در زنان شده است.

 عوامل دیگر تماس با بعضی مواد سرطان‌زاست؛ به‌عنوان مثال آزبست باعث ایجاد سرطان خون و ریه می‌شود همچنین فلزات سنگین و باقیمانده سموم در محصولات کشاورزی می‌تواند زمینه‌ای برای ایجاد سرطان باشد اما  باید گفت بیشتر سرطان‌ها به دلایل ناشناخته‌ای ایجاد می‌شوند.
این در حالی اسنت که رئیس مرکز تحقیقات سرطان به تازگی از عوامل ابتلا به سرطان در کشور رونمایی کرده وگفته: ‌آلودگی هوا ژن افراد را تغییر می‌دهد، دکل‌های تلفن همراه سرطانزا هستند،۵۰ درصد کودکان سرطانی در ایران می‌میرند و ایران بیشترین رشد سرطان را در دنیا دارد.

این در حالی است که رئیس مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه سال گذشته 41 هزار ایرانی بر اثر سرطان فوت شدند، گفته: به‌کار گرفتن اصطلاح سونامی برای سرطان غلط است چراکه سرطان‌ها یکدفعه ایجاد نمی‌شوند و از قبل زنگ خطر آن به صدا درآمده و در آینده هم از بین نمی‌رود با این وجود متأسفانه سرطان‌ها سال به سال در حال افزایش هستند.

اکبری با اشاره به اینکه ایران بیشترین رشد سرطان در جهان را دارد، تاکید کرده: میزان سرطان‌ها در کشور از دنیای غربی کمتر است اما روند رو به رشد ما از همه بیشتر بوده است.

از سوی دیگر بسیاری از کارشناسان آلودگی هوای کلان شهرهای ایران را عامل اصلی ابتلا به سرطان می دانند.به تازگی آژانس بین‌المللی تحقیقات سرطان (IARC)  نیزاعلام کرده،  آلودگی هوا مهمترین عامل سرطان زا برای انسان‌ها است.

طبق این گزارش ذرات معلق موجود در هوا به عنوان یکی از اجزای مهم آلودگی هوای محیط بیرون بطور ویژه مورد بررسی قرار گرفته‌اند و نتیجه حاصله به عنوان یک عامل سرطان زا برای انسان ها اثبات شده است.

این در حالی است که در سال‌های اخیر بیشتر مناطق کشور ما با پدیده آلودگی هوا مواجه هستند. هوای کلان شهر‌ها تحت تاثیر آلاینده‌های صنعتی ،خودروها و سوخت غیر استاندارد قرار دارند و هوای بخش وسیعی از مناطق کشور هم از معضل ریزگردها رنج می‌برند.

براساس آمارهای سازمان بهداشت جهانی، کشور ایران بالاترین میزان شیوع سرطان در خاورمـــیانه را دارد و سن سرطان در ایران به زیر 30 سال رسیده است. طبق گزارش (IARC) و اظهار نظرها و آمارهای مسوولین وزارت بهداشت ارتباط معناداری بین سرطان و آلودگی هوا در کشور وجود دارداما هنوز در کشور متولی اصلی کاهش آلودگی هوا مشخص نیست و معلوم نیست چند نفر دیگر باید بمیرند که مسئولین به فکر بیافتند.

+ نوشته شده در  ساعت   توسط شاندیزی  | 

دل نوشته هاوحرفهایی با امام زمان(عج)

عصريك جمعه دلگير،دلم گفت بگويم بنويسم

كه چراعشق به انسان نرسيده است؟

چرا آب به گلدان نرسيده است؟

چرالحظه باران نرسيده است؟

...وهركسي كه در اين خشكي دوران به لبش جان نرسيده است،

به ايمان نرسيده است.

وغم عشق به پايان نرسيده است.
بگو حافظ دل خسته زشيرازبيايدبنويسدكه هنوزم كه هنوزاست،

چرايوسف گمگشته به كنعان نرسيده است؟

چراكلبه احزان به گلستان نرسيده است؟

دل عشق ترك خورد،گل زخم نمك خورد،زمين مرد،

خداوند گواه است،دلم چشم به راه است؛ ودرحسرت يك پلك نگاه است.

ولي حيف نصيبم فقط آه است و همين آه خدايا برسد كاش به جايي؛

برسد كاش صدايم به صدايي...

عصراين جمعه دلگير وجود توكناردل هربيدل آشفته شود حس،

توكجايي گل نرگس؟

به خداآه نفس هاي غريب توكه آغشته به حزني است زجنس غم وماتم،

زده آتش به دل عالم وآدم

مگراين روز وشب رنگ شفق يافته درسوگ كدامين غم عظمي


به تنت رخت عزاكرده اي اي عشق مجسم كه به جاي نم شبنم

بچكدخون جگردم به دم از عمق نگاهت

نكندبازشده ماه محرم كه چنين ميزند آتش به دل فاطمه آهت

به فداي نخ آن شال سياهت

به فداي رخت اي ماه بيا،

صاحب اين بيرق واين پرچم واين مجلس واين روضه واين بزم تويي؛

آجرك الله،عزيزدو جهان يوسف درچاه،دلم سوخته ازآه نفس هاي غريبت

دل من بال كبوترشده،خاكسترپرپرشده،


همراه نسيم سحري روي به فطرس معراج نفس

گشته هوايي وسپس رفته به اقليم رهايي

به همان صحن وسرايي كه شما زائرآني

وخلاصه شود آياكه مرا نيزبه همراه خودت زير ركابت ببري

تابشوم كرب وبلايي؛ به خدا درهوس ديدن شش گوشه دلم تاب ندارد،

نگهم خواب ندارد شب من روزن مهتاب ندارد،

همه گويندبه انگشت اشاره:

مگراين عاشق بيچاره ي دلداده ي دل سوخته ارباب ندارد؟

توكجايي؟توكجايي شده ام بازهوايي...

گريه كن گريه وخون گريه كن آري كه هرآن مرثيه را خلق شنيده ست

شماديده اي آن راواگرطاقتتان هست كنون من نفسي روضه مقتل بنويسم؛

وخودت نيز مددكن كه قلم دركف من همچوعصا دركف موسي بشود

چون تپش موج مصيبات بلنداست.

به گستردگي ساحل نيل بلند است.

...واين بحرطويل است وببخشيداگراين مخمل خون برتن تبدارحروف است

كه اين روضه ي مكشوف لهوف است.

عطش برلب عطشان لغات است

وصداي تپش سطربه سطرش همگي موج مزن آب فرات است.

وارباب همه سينه زنان كشتي آرام نجات است؛

ولي حيف كه ارباب((قتيل العبرات)) است؛

ولي حيف كه ارباب ((اسيرالكربات))است؛

...ولي هنوزم كه هنوزاست حسين بن علي تشنه ياراست

وزني محو تماشاست زبالاي بلندي،

الف قامت اودال همه هستي اودركف گودال و سپس آه كه؛((الشمر...))

خداياچه بگويم كه(( شكستند سبو را وبريدند...))

دلت تاب ندارد به خدا باخبرم ميگذرم ازتپش روضه كه خود غرق عزايي،

تو خودت كرب و بلايي؛

قسمت ميدهم آقا به همين روضه كه درمجلس ما نيز بيايي،

تو كجايي.... توكجايي....


اثربرادرعزيزسيدحميد برقعي

كه درحضور مقام معظم رهبري قراعت گرديدادامه مطلب
+ نوشته شده در  ساعت   توسط شاندیزی  | 

چرامبلغان سعودی علیه"اسرائیل"حکم جهادنمیدهند؟!

(بسم الله الرحمن الرحیم)
رویارویی بین مبلغان سعودی و در صدر آنها سلمان العوده و محمد العریفی و با داود الشریان روزنامه نگار و چهره معروف تلویزیونی در عربستان به شبکه اجتماعی توییتر رسید.

چرا مبلغان سعودی علیه "اسرائیل" حکم جهاد نمیدهند؟!

کابران توییتر بر ضرورت فعالیت رسانه ها برای دور کردن مبلغان فتنه و آگاه کردن جوانان سعودی فریب خورده تاکید می کنند.

بسیاری از کاربران در صفحات خود نوشته اند که دولت هایشان باید کسانی را که خود را مبلغ می نامند مهار کند. آنها می پرسند که فرزندان البریک، قرضاوی و العواجی کجا هستند؟ چرا افرادی مانند العریفی و البریک خود به جهاد نمی رود. پیامبر (ص) اولین فرد حاضر در میدان های جهاد بود. اما آنها و خانواده هایشان که مکان جهادشان در لندن و تایلند است، روزی به جزای خود خواهند رسید.

برخی کاربران نیز نوشته اند که بعضی از مدعیان سعودی می دانند که آنچه در سوریه روی می دهد فتنه ای است که به جنگ چریکی تبدیل شده است، اما به علت هراس از تضعیف جایگاه خود از عنوان کردن آن خودداری می کنند.

محمد العریفی، محسن العواجی و سعد البریک چند روز پیش به داود الشریان حمله کرده بود ند زیرا او آنها را تحریک کنندگان جوانان برای جنگ در سوریه توصیف کرده بود.

الشریان درباره برخی از مبلغان وهابیت گفته بود که عدنان العرعور و فرزندانشان در حال تجارت هستند و کمک های مالی را به نام جهاد در سوریه جمع آوری می کنند و در خانه های مجلل و راحت زندگی می کنند، اما جوانان ما در درگیری ها در سوریه کشته می شوند. چرا عدنان العرعور و فرزندان او به سوریه نمی روند و چه کسی اجازه داده است که عرعور در کشور ما فعالیت کند؟

کاربران شبکه های اجتماعی تاکید می کنند که جهاد تنها زمانی است که برای آزادی بیت المقدس باشد و پس از آن زمانی است که برای ایجاد صلح و رشد و نمو در سرزمین خود تلاش

+ نوشته شده در  ساعت   توسط شاندیزی  | 

سخناني ازپيامبراكرم(ص)دررابطه بانيكي به والدين

نگاه محبت آميزفرزندبه پدرومادرش عبادت است.

خداوند به عمركسي كه به پدرومادرش نيكي كندمي افزايد.

خوشابه حال كسي كه به پدرومادرش نيكي كند،خداوند عمرش رازيادمي كند.

رضايت پروردگاردر خرسندي وخشنودي پدرومادراست.

به پدران خود نيكي كنيدتافرزندانتان به شمانيكي كنند.

هركس بين دوچشم(پيشاني)مادرش راببوسد،پوششي ميان خودش وآتش كشيده.

+ نوشته شده در  ساعت   توسط شاندیزی  |